Kurs Bitcoina znowu w górę. Może przekroczyć 200 tysięcy złotych

Kurs Bitcoina znowu w górę. Może przekroczyć 200 tysięcy złotych

Bitcoin i dolary
Bitcoin i dolary
Źródło zdjęć: © GETTY | NurPhoto
Karolina Kowasz
23.08.2021 13:23

Jeżeli ktoś miał jakieś wątpliwości co do kursu Bitcoina, to może je porzucić. Od ubiegłej środy, kurs waluty stale rośnie i wszystko wskazuje na to, że lada chwila przekroczy psychologiczną granicę 200 tysięcy złotych za jedną jednostkę.

Nie tylko Bitcoin zalicza spektakularne wzrosty. Także popularne Ethereum, po zaliczeniu niewielkiego dołku we wtorek, 17 sierpnia, zdążyło już się odbić i niemalże wrócić do swojego kursu wyjściowego.

Analiza sytuacji

Zgodnie z ostatnimi analizami dotyczącymi ewentualnych, chwilowych spadków Bitcoina, wyraźnie widać, że przewidywania ekspertów sprawdzają się. Po niewielkim spadku, kryptowaluta odbiła się, po czym jej wzrost wartości nabrał rozpędu. Dla inwestorów nie powinno być to dużym zaskoczeniem, jeżeli waluta w najbliższych dniach ponownie zaliczy spadek. Ten zaś, najprawdopodobniej, wystąpi w okolicy 30 sierpnia.

W przypadku Ethereum, osoby inwestujące w tę kryptowalutę raczej mogą spodziewać się znacznie większych wahań. Póki co przekroczyła ona granicę 3 tysięcy dolarów (około 13 tysięcy złotych) za jednostkę. Zważywszy jednak na fakt, że Bitcoin przekroczył już granicę 50 tysięcy dolarów, to jego dalszy wzrost w sporej mierze będzie oznaczał także umocnienie się Ethereum.

Wrześniowe spekulacje

Zdaniem Konstantina Anissimova z giełdy kryptowalut CEX.IO, przekroczenie przez Bitcoina granicy 50 tysięcy dolarów może spotkać się z ogromnym odzewem inwestorów. To zaś ma szansę na szybkie wywindowanie kryptowaluty do kursu 55 tysięcy dolarów za jednostkę.

Kwestią otwartą pozostaje czy pomimo wzrostów Bitcoinowi uda się osiągnąć pierwotnie zakładane 150 tysięcy dolarów w połowie września. Należy jednak mieć na uwadze, że ostatnie problemy w świecie tech związane z brakiem komponentów mogą negatywnie wpłynąć na kurs kryptowaluty. Jeżeli zaś Elon Musk zdecyduje się, po raz kolejny, skomentować wydarzenia w świecie krypto, to niewątpliwie skończy się to nieoczekiwanym załamaniem lub wzrostem, zależnie od charakteru jego komentarza.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (113)