BitTorrent RC 7.1 z dodatkami

BitTorrent RC 7.1 z dodatkami

10.09.2010 13:05

Pojawiła się wersja RC 7.1 popularnego programu BitTorrent, klienta sieci peer-to-peer o tej samej nazwie. Warto zwrócić na nią uwagę, bo programiści udostępnili możliwość korzystania z dodatków.

Jak poinformował producent na swoim blogu, program BitTorrent został rozszerzony o możliwość instalowania dodatkowych aplikacji - na przykład gier czy antywirusów. Pozwoli to użytkownikom na szersze niż dotychczas korzystanie z narzędzia. Na początek wprowadzono 11 aplikacji, które można dodać do BitTorrenta. To między innymi antywirus Virus Guard, TuneUp do zarządzania listami piosenek, a także uMap pozwalający na oglądanie na mapie torrentów. Użytkownicy mogą skorzystać też z narzędzia uBrowse przeznaczonego do zarządzania pobranymi plikami. To dopiero początek, bo producent udostępnił SDK dla deweloperów. Za jego pomocą będą mogli oni tworzyć nowe aplikacje na potrzeby BitTorrenta.

Aktualizacja programu wyraźnie nawiązuje do niedawnych zmian wprowadzonych w µTorrencie. Twórcy tej aplikacji już w maju tego roku wprowadzili rozszerzenia do swojego narzędzia przeznaczonego do pobierania plików typu torrent. Najwyraźniej BitTorrent nie chce pozostać w tyle, stąd też udostępnione zmiany. Finalna wersja programu pojawi się zapewne w ciągu najbliższych dwóch tygodni, jeśli programiści nie wykryją ważniejszych błędów w obecnym wydaniu RC.

Najnowszą wersję rozwojową BitTorrenta można pobrać z naszego vortalu. Dostępna jest dla systemu Windows. Wcześniejsze wydanie programu mogą pobrać także użytkownicy Mac OS X.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)