BitTorrent w sklepie App Store

BitTorrent w sklepie App Store

04.10.2010 15:42

Do e-sklepu App Store trafiła aplikacja IS Drive. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że korzysta ona z sieci BitTorrent.

Według polityki firmy Apple do e-sklepu App Store nie mogą być dopuszczane aplikacje korzystające z sieci BitTorrent. A przynajmniej: dotychczas nie mogły. Zakaz udało się ominąć twórcy aplikacji IS Drive. To narzędzie przeznaczone do zarządzania płatnym kontem w serwisie ImageShack Drive. Umożliwia on pobieranie materiałów przez sieć BitTorrent. Użytkownik może sprawdzać na bieżąco status torrentów i zarządzać pobieranymi materiałami (rozpoczynanie i wstrzymywanie pobierania czy kasowanie plików).

Jak stwierdził autor aplikacji w rozmowie z serwisem TorrentFreak, jego celem było maksymalne ograniczenie możliwości łamania prawa przez użytkowników IS Drive. Dlatego też jego aplikacja została zatwierdzona przez administratorów sklepu App Store. Zakaz dla aplikacji korzystających z plików torrent obszedł już wcześniej między innymi twórca programu BitTorrent. Firma udostępniła przystosowaną specjalnie na potrzeby smartfonów iPhone stronę internetową. Za jej pomocą można korzystać z części funkcji dostępnych w desktopowym wydaniu programu BitTorrent. Aplikacja IS Drive dostępna jest za 3,99 euro w e-sklepie firmy Apple.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)