BitTorrent wprowadzi streaming muzyki i wideo

BitTorrent wprowadzi streaming muzyki i wideo

30.09.2010 13:56

Twórcy programu BitTorrent rozwijają technologię umożliwiającą bezpośredni streaming plików multimedialnych. Prace są już na ukończeniu.

Technologia rozwijana jest od dwóch lat, a wprowadzona zostanie najprawdopodobniej pod koniec tego roku, twierdzi ZDNet. Pozwoli ona na streaming multimediów w sieci BitTorrent. Dzięki temu użytkownicy będą mogli bezpośrednio udostępniać sobie muzykę czy klipy wideo. Materiały będą przesyłane do wybranych osób. Zlikwiduje to konieczności umieszczania ich w takich serwisach jak na przykład YouTube. Przy okazji poinformowano, że z sieci BitTorrent korzysta już ponad 80 mln osób na całym świecie.

BitTorrent próbuje również zdystansować się od złej sławy ciągnącej się za technologią udostępniania plików. Niedawno uruchomiono program dla artystów, którzy chcieliby promować swoje materiały wśród użytkowników sieci BitTorrent. Ponadto wspierany jest festiwal filmowy Shared Film Festival, który będzie miał miejsce na początku października w Nowym Jorku. W ten sposób BitTorrent prezentuje siebie jako usługę umożliwiającą dostęp do legalnych materiałów w Sieci. Warto zauważyć, że postrzeganie P2P w ostatnim czasie stopniowo ulega zmianie. Kilka dni temu informowaliśmy o nowym sposobie dystrybucji wideo w Wikipedii. Z sieci BitTorrent zaczynają korzystać prywatne firmy (Blizzard), a także niektóre urzędy - na przykład w Wielkiej Brytanii.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)