BitTorrent zapowiada spore zmiany w kliencie

BitTorrent zapowiada spore zmiany w kliencie

07.01.2011 13:32

BitTorrent zapowiedział zmiany w przygotowywanej wersji swojego klienta. Ułatwiony zostanie między innymi eksport materiałów na inne urządzenia.

W pierwszej połowie tego roku ukaże się nowa wersja klienta BitTorrent, która ma wprowadzić wiele istotnych zmian. Rozwijana jest ona obecnie w ramach projektu Chrysalis. Nowa aplikacja przede wszystkim będzie ułatwiała eksport materiałów na potrzeby innych platform - nie tylko komputerów, ale także telefonów komórkowych, tabletów czy telewizorów. Ma to pozwolić użytkownikom jeszcze prostszy dostęp, ale także dzielenie się materiałami. Dzięki współpracy z tajwańskim instytutem ITRI, wprowadzone zostaną nowe standardy odtwarzania multimediów pobranych dzięki BitTorrentowi. ITRI pomagał wcześniej we wdrożeniu standardu DivX w odtwarzaczach DVD, kamerach wideo i innych tego typu produktach. Jeszcze w tym roku w sklepach mają pojawić się urządzenia współpracujące z technologią BitTorrent.

Oprócz możliwości łatwego eksportowania danych, BitTorrent zapowiedział również zmiany w interfejsie swojego klienta. Program będzie bardziej przyjazny użytkownikowi, pojawi się też możliwość oceniania torrentów. Kolejne zmiany to uproszczony dostęp do kanałów tematycznych. Wersja beta nowego BitTorrenta powinna zostać udostępniona pod koniec marca. Obecnie z programów firmy korzysta już ponad 100 mln internautów na całym świecie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)