BlackBerry zaprojektuje oprogramowanie dla samochodów Jaguara i Land Rovera

BlackBerry zaprojektuje oprogramowanie dla samochodów Jaguara i Land Rovera

22.03.2018 20:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Smartfony z jeżyną w nazwie obecnie tworzone są przez firmę TCL, która stara się produkować urządzenia mające oferować wyższy poziom bezpieczeństwa od konkurencji. Natomiast BlackBerry skupia się na tworzeniu oprogramowania, w tym rozwiązań dla motoryzacji. Niebawem technologie i oprogramowanie kanadyjskiej firmy trafią do pojazdów indyjskiego koncernu Tata Motors.

Jak donosi Reuters, firma BlackBerry dostarczy swoje rozwiązania bezpieczeństwa i oprogramowanie systemu infotainment dla samochodów Land Rovera i Jaguara, czyli marek obecnie należących do Tata Motors.

Podpisana umowa licencyjna między firmami obejmuje wieloletnią współpracę. Kanadyjczycy zobowiązali się dostarczyć technologii QNX i Certicom. Ponadto firma pomoże opracować system infotainment następnej generacji, który docelowo ma trafić do przyszłych samochodów i będzie pracować przy urządzeniach elektronicznych zarządzających pracą silnika (ECU). Nie wiemy jednak, ile BlackBerry zarobi na tej współpracy.

Dave Nesbitt, dyrektor ds. inżynierii pojazdów w Jaguar Land Rover, powiedział, że praca z BlackBerry umożliwi opracować bezpieczny samochód następnej generacji, który będzie łączył się z innymi pojazdami. Doświadczenie inżynierów BlackBerry ma pozwolić na zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa, wymaganego podczas łączności samochodu z Siecią, jak i innymi pojazdami.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)