Błąd w iOS 10: by zawiesić iPhone'a, wystarczą trzy palce

Błąd w iOS 10: by zawiesić iPhone'a, wystarczą trzy palce

Błąd w iOS 10: by zawiesić iPhone'a, wystarczą trzy palce
25.04.2017 21:55

iPhone'y i iOS mniej lub bardziej zasłużenie słyną z bezpieczeństwa i stabilności: jest to przecież nieodłączne akcesorium nie tylko szafiarki modowej, ale także pracownika korporacji wysokiego szczebla, a ewentualne braki w stosunku do Androida uzupełniane są niezawodną funkcją prezentacji statusu społecznego. Ale iOS-a równie dobrze można skojarzyć z nietypowymi, często kuriozalnymi błędami, na jakie użytkownicy tego systemu mobilnego spotykają w całkowicie przypadkowych sytuacjach.

Nie tak dawno temu pisaliśmy o MMS-ie, który dzięki nietypowemu połączeniu emoji w tęczową flagę mógł zawiesić całe urządzenie. Dziś mamy do czynienia z błędem, który nie wymaga dystrybucji zatrzymującej pracę systemu wiadomości. Jak zgłaszają użytkownicy na łamach reddita, wystarczy wybrać jednocześnie trzy przyciski, aby system się zawiesił.

Błąd występuje w panelu powiadomień. Do zatrzymania pracy systemu (niemożliwe jest podjęcie jakiegokolwiek działania) wystarczy tam jednocześnie wybrać trzy elementy: na przykład przycisk Wi-Fi, przesyłanie obrazu za pomocą AirDrop oraz skrót kalkulatora. Tak przynajmniej wydawało się społeczności na początku: jeden z użytkowników zauważa, że taki sam rezultat można osiągnąć przy jednoczesnym naciśnięciu przycisku AirDrop i kalkulatora.

Nie sposób na razie określić, jaki proces stoi za błędem: część użytkowników informuje, że błąd nie dotyczy ich urządzenia. Wygląda jednak na to, że jedyną regułą jest brak jego występowania w najnowszej wersji testowej systemu operacyjnego Apple, 10.3.2 beta 4. Najwidoczniej korporacja wprowadziła już odpowiednie poprawki, jednak nie trafiły one do kanału stabilnego. Trudno także powiedzieć, aby skutki były poważne: iOS po jakimś czasie od zawieszenia sam zrestartuje interfejs. W najgorszym wypadku będzie konieczne wyłączenie i ponowne włączenie iPhone'a.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)