BLIK „one click” – jesienią za zakupy w Sieci zapłacimy jednym dotknięciem

Strona głównaBLIK „one click” – jesienią za zakupy w Sieci zapłacimy jednym dotknięciem
26.08.2016 13:07
BLIK „one click” – jesienią za zakupy w Sieci zapłacimy jednym dotknięciem
bEguksvG

W ostatnim czasie informowaliśmy, że firmy kurierskie InPost i DPD planują do końca roku wprowadzić możliwość opłacania przesyłek przy odbiorze kartą. Niewykluczone jednak, że zanim to się wydarzy, Polacy otrzymają znacznie ciekawszą i szybszą metodę opłacania swoich zakupów w Sieci.

bEguksuZ

Mowa o realizowanej w ramach BLIK-a płatności one click. Opiera się ona na modelu jednorazowej weryfikacji – jeżeli użytkownik zdecyduje się w Sieci zapłacić za pomocą BLIK-a (i przejdzie standardową procedurę weryfikacji kodu wygenerowanego w aplikacji bankowej), to następnym razem do przeprowadzenia transakcji w danym sklepie wystarczy pacnięcie powiadomienia wygenerowanego przez aplikację bankową.

350187717176616897

Cashless.pl informuje, że wkrótce z tej metody będą mogli korzystać klienci banków Millenium BZ WBK, ING i mBanku. Informacje te zostały już oficjalnie potwierdzone, zaś nieoficjalnie wiadomo, że za pośrednictwem powiadomienia push, bez konieczności każdorazowego wykorzystywania kodu, będzie można płacić już tej jesieni.

bEguksvb

BLIK radzi sobie całkiem nieźle w zdobywaniu uznania wśród Polaków, zaś BLIK „one click” (jakie chwytliwe!) wdrożony przez duże banki, a najważniejszy w tym przypadku wydaje się mBank, który znajduje się przecież w czołówce realizowania przelewów błyskawicznych za zakupy w Sieci, może sprawić, że wspomniane terminale w rękach kurierów okażą się bezużyteczne.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEguksvX