BLIK „one click” – jesienią za zakupy w Sieci zapłacimy jednym dotknięciem

BLIK „one click” – jesienią za zakupy w Sieci zapłacimy jednym dotknięciem

BLIK „one click” – jesienią za zakupy w Sieci zapłacimy jednym dotknięciem
26.08.2016 13:07

W ostatnim czasie informowaliśmy, że firmy kurierskie InPost i DPD planują do końca roku wprowadzić możliwość opłacania przesyłek przy odbiorze kartą. Niewykluczone jednak, że zanim to się wydarzy, Polacy otrzymają znacznie ciekawszą i szybszą metodę opłacania swoich zakupów w Sieci.

Mowa o realizowanej w ramach BLIK-a płatności one click. Opiera się ona na modelu jednorazowej weryfikacji – jeżeli użytkownik zdecyduje się w Sieci zapłacić za pomocą BLIK-a (i przejdzie standardową procedurę weryfikacji kodu wygenerowanego w aplikacji bankowej), to następnym razem do przeprowadzenia transakcji w danym sklepie wystarczy pacnięcie powiadomienia wygenerowanego przez aplikację bankową.

Obraz

Cashless.pl informuje, że wkrótce z tej metody będą mogli korzystać klienci banków Millenium BZ WBK, ING i mBanku. Informacje te zostały już oficjalnie potwierdzone, zaś nieoficjalnie wiadomo, że za pośrednictwem powiadomienia push, bez konieczności każdorazowego wykorzystywania kodu, będzie można płacić już tej jesieni.

BLIK radzi sobie całkiem nieźle w zdobywaniu uznania wśród Polaków, zaś BLIK „one click” (jakie chwytliwe!) wdrożony przez duże banki, a najważniejszy w tym przypadku wydaje się mBank, który znajduje się przecież w czołówce realizowania przelewów błyskawicznych za zakupy w Sieci, może sprawić, że wspomniane terminale w rękach kurierów okażą się bezużyteczne.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)