BLIK One Click już w regulaminie mBanku. Unia Europejska się sprzeciwi?

BLIK One Click już w regulaminie mBanku. Unia Europejska się sprzeciwi?21.09.2016 19:19
BLIK One Click już w regulaminie mBanku. Unia Europejska się sprzeciwi?

Jakiś czas temu mBanku.

Jak zauważa serwis Cashless.pl, ostatnie zmiany regulaminu mBanku obejmują także usługi płatnicze. Chodzi między innymi o wprowadzenie metody autoryzacji 3-D Secure. Dzięki niej nawet transakcję kartą w Sieci, czyli takie, które nie wymagają logowania do serwisu banku, potwierdzać będzie trzeba SMS-em. Niewykluczone, że oprócz loginu i hasła także do logowania wykorzystywany będzie dodatkowo SMS.

350188612694075329

Wszystko to za sprawą dyrektywy PSD II, nad którą pracuje Unia Europejska, a która ma poskutkować dodatkowymi zabezpieczeniami płatności w Sieci. Co ciekawe, równocześnie do regulaminu mBanku trafiły zapisy dotyczące bezpośrednio BLIK One Click, który według pierwszych informacji ma zostać oddany do dyspozycji klientów jeszcze tej jesieni. Jest o tyle zaskakujące, że w świetle PSD II weryfikacja oparta jedynie na powiadomieniu nie oferuje wystarczającego poziomu bezpieczeństwa.

W regulaminie możemy zaś znaleźć definicję szybkiej płatności Blik, która przewiduje metodę potwierdzania transakcji bez konieczności podawania PIN-u, jaki użytkownik ustanowił na potrzeby logowania do aplikacji. Stanowi to zatem oczywiste nawiązanie do BLIK One Click. Sytuacji nie wyjaśnia także wykaz zmian zaprezentowany poniżej.

350188612694271937

BLIK One Click zapowiada się na zdecydowanie najwygodniejszą metodę autoryzowania transakcji internetowych wśród tych dzisiaj dostępnych. mBank zdecydował się jednak wprowadzić do regulaminu usług płatniczych zapisy, które z jednej strony zapowiadają jego rychłą implementację, a z drugiej stanowią na odpowiedź na wymagania zawarte w PSD II przez Unię Europejską. Wyklarowania się tej sytuacji możemy oczekiwać w ciągu najbliższych tygodni.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)