Blizzard banuje grających w Diablo III pod Linuksem?

Blizzard banuje grających w Diablo III pod Linuksem?

03.07.2012 10:26, aktualizacja: 08.07.2012 21:27

Gracze wiele lat wypatrywali Diablo III, ale chociaż tytuł trafił wreszcie w tym roku do sprzedaży, użytkownicy systemu Linux nie doczekali się swojej wersji. Mając jednak na uwadze, że poprzednie produkcje Blizzarda sprawnie działały pod WINE, udało im się ostatecznie przyłączyć do zabawy. Niestety według niektórych z nich, twórcy gry nieoczekiwanie postanowili poblokować takim osobom konta.

Nie chodziłoby o to, że Linux nie jest wspierany, lecz o wykorzystywanie nakładki systemowej, która wykrywana zostaje jako program mogący oszukiwać w Diablo III. Pechowi gracze zaczęli otrzymywać elektroniczne wiadomości od deweloperów, że z uwagi na próbę nieuczciwego uzyskania korzyści tudzież wyciąganie z gry poufnych danych lub modyfikowanie jej plików, są oto zablokowani. Choć zapłacili za swoją kopię gry, korzystać z niej nie mogą.

Jak zawsze, pomimo rozpętanej wśród graczy burzy, Blizzard stoi mocno przy swoim. Firma utrzymuje, że zanim ktokolwiek dostanie bana, najpierw sprawa jest dogłębnie badana. Jest pewne, iż żaden niewinny linuksowiec nie ucierpiał, a miecz sprawiedliwości odciął od Diablo III jedynie oszukujących. Czekają na głosy większej liczby użytkowników WINE, aby wyczuć, jaka jest waga domniemanego problemu. Warto przypomnieć, iż w przypadku World of Warcraft mieliśmy kiedyś podobną sytuację — bany w końcu cofnięto, zaś graczom zadośćuczyniono…

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (126)