BluePoison 2.1 odkryje ukryte funkcje w Windows 8

BluePoison 2.1 odkryje ukryte funkcje w Windows 8

24.10.2011 13:04

Windows 8 ledwie po udostępnieniu wersji Developer Preview spotkał się z szerokim odzewem - nie tylko ze strony użytkowników, ale też programistów. Postanowili oni opracować program, który umożliwiłby uruchamianie ukrytych funkcji w systemie. Tak też powstał BluePoison 2.1.

Windows 8 jest jeszcze we wczesnym stadium, dlatego też wiele ciekawych funkcji nie zostało jeszcze do końca wprowadzonych albo też zostały celowo ukryte do czasu ich dopracowania. Im bliżej premiery stabilnej wersji systemu, tym mniej będzie ich obecnych w Windows 8. Osobom, które chciałby już teraz przetestować ukryte rozwiązania w testowych wydaniach najnowszego systemu Microsoftu przychodzi z pomocą aplikacja BluePoison 2.1. Idea tego programu polega na tym, że odblokowuje on schowane funkcje wpisami do rejestru. Aplikacja powstała dzięki inicjatywie włoskich programistów związanych z blogiem Windows 8 Italia. Jego zadaniem jest odblokowanie w takich funkcji jak wstążka, Modern Reader czy nowego menadżera zadań.

Oprócz tego BluePoison pozwala na skorzystanie z aplikacji umożliwiającej korzystanie z kamer internetowych. Kolejna funkcje, które powinny przypaść do gustu użytkownikom to możliwość odbezpieczenia folderu aplikacji czy motywu Auto Color, uruchomienie aplikacji Moorea w Office 15, a także wyłączenie funkcji Start Menu Immersive.

Osobom, które chciałyby przetestować BluePoison 2.1 zalecamy ostrzożność, a także odradzamy pobieranie nieoficjalnych buildów Windows 8 z nieznanych źródeł. Tym zaś, których interesują nowości, jakie wprowadza najnowsza wersja systemu firmy z Redmond, polecamy poświęcony temu zagadnieniu artykuł: Windows 8 Developer Preview - przedsmak nowych Okienek.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)