BlueStacks umożliwi wirtualizację Androida na PC

06.04.2011 11:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na pierwszy rzut oka BlueStacks to kolejna maszyna wirtualna, umożliwiająca uruchamianie aplikacji z innego systemu. Różnica polega na tym, że owym systemem jest Android.

Wirtualizacja systemu dla smartfonów firmy Google może przydać się zarówno deweloperom testującym aplikacje, jak również zwykłym użytkownikom. Zwłaszcza tym, którzy posiadają telefon z Androidem i chcieliby korzystać z tych samych narzędzi w komputerze. Właśnie coś takiego chce zaoferować przygotowywany BlueStacks. Program działa w podobny sposób, co VirtualBox czy Parallels Desktop. Co ciekawe, do obsługi aplikacji możemy wydawać komendy zarówno za pomocą myszki, jak i korzystając z ekranu dotykowego.

Program korzysta z narzędzi i sterowników systemu Windows. W ten sposób możemy na przykład wydrukować dokument z poziomu aplikacji dla Androida. BlueStacks nie umożliwia korzystania z Android Marketu - ze względu na sytuację prawną - można natomiast korzystać z Amazon appstore. Niestety, aplikacja nie jest jeszcze ogólnie dostępna. Stojąca za nią firma dopiero przymierza się do rozpoczęcia działalności. Jak czytamy na Twitterze, BlueStacks powinien ruszyć pod koniec maja lub na początku czerwca.

BlueStacks to nie pierwszy pomysł na wirtualizację systemu dla smartfonów firmy Google. Jak informowaliśmy pod koniec marca, możliwość testowania aplikacji z poziomu przeglądarki internetowej oferuje już Amazon. Usługa Test Drive dostępna jest jednak tylko dla mieszkańców USA. Istnieją też zbliżone rozwiązania takie jak na przykład Android-x86 Project, YouWave Android czy Android Emulator.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)