Błyskawiczne przesyłanie danych na smartfona możliwe dzięki Portalowi

Błyskawiczne przesyłanie danych na smartfona możliwe dzięki Portalowi

Błyskawiczne przesyłanie danych na smartfona możliwe dzięki Portalowi
17.06.2015 14:26

Zespół Pushbullet, znany przede wszystkim z aplikacji o tej samej nazwie, nie ustaje w staraniach, aby możliwie jak najbardziej ułatwić wymianę danych pomiędzy komputerami stacjonarnymi i smartfonami. Właśnie pojawiła się kolejna aplikacja autorstwa Pushballet, nosząca dużo mówiącą nazwę Portal.

Portal to aplikacja na Androida pozwalająca na imponująco błyskawiczne przesyłanie plików z komputera na smartfon podłączony do tej samej sieci Wi-Fi. Nacisk położono na szybkość działania i niezawodność, a nie na dużą liczbę funkcji. Trzeba przyznać, że takie założenia udało się zrealizować perfekcyjnie. Portal w pełni zasługuje na swoją nazwę – wysłane z komputera pliki pojawiają się na smartfonie natychmiastowo.

Po zainstalowaniu aplikacji konieczne jest przejście w przeglądarce na komputerze pod wskazany adres, a następnie zeskanowanie smartfonem widocznego tam kodu QR. Wówczas nawiązywane jest połączenie, a użytkownik może metodą „przeciągnij i upuść” wysłać z komputera dowolny plik, który momentalnie będzie dostępny na smartfonie.

Introducing Portal, WiFi file transfers made easy

Funkcyjny minimalizm nie jest jednak totalny. Portal oferuje na przykład automatyczne rozpoznawanie duplikatów i jeśli użytkownik po raz drugi wyśle ten sam plik, to nie pojawi się on na smartfone jako kopia. Zaktualizowany zostanie po prostu pierwszy plik. Z poziomu androidowej aplikacji jest ponadto dostępne udostępnianie pliku innym programom.

Oprócz tego w przypadku przeglądarki Chrome możliwe jest wysyłanie całych folderów, a na Androidzie 5.0+ dostępne jest wskazanie jako miejsca zapisywania danych karty pamięci. Aplikacja może ponadto wykorzystywać inne do wyświetlania podglądu odebranych plików.

Portal jest idealną propozycją dla osób, dla których niedoskonałą opcją jest synchronizacja plików na przykład poprzez Dropboksa czy Dysk Google. Jest także dużo wygodniejsza niż korzystanie z Bluetooth czy kabla USB. Aplikację Portal można już pobrać z naszej bazy programów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)