Book of Demons – urodziwa polska gra Hack 'n' Slash z dużą dozą humoru

Book of Demons – urodziwa polska gra Hack 'n' Slash z dużą dozą humoru17.03.2016 11:32
Book of Demons – urodziwa polska gra Hack 'n' Slash z dużą dozą humoru

To, czego nagminnie doświadczaliśmy w grach retro i doświadczamy nadal na scenie niezależnej, a czego często brakuje w dzisiejszych wysokobudżetowych produkcjach, to poczucie humoru. Komizm stanowi dziś często tabu w śmiertelnie poważnych strzelankach czy przepełnionych patosem RPG-ach. Na tym tle ma wyróżniać się, i to nie tylko samym humorem, nadchodząca polska produkcja Book of Demons.

Book of Demons - Reveal Trailer

Book of Demons będzie grą z gatunku hack 'n' slash, a jej twórcy, polskie studio Thing Trunk nie ukrywają, że nie zabraknie licznych nawiązań do serii Diablo. Nie chodzi jednak o wtórne naśladownictwo, a raczej parodię i posłużenie się czarnym humorem wobec wysłużonej konwencji eksploracji mrocznych labiryntów. Ich geometria będzie zresztą w grze generowana losowo.

350174421383997377

W grze nie zabraknie licznych i całkiem rozbudowanych elementów gry RPG: do dyspozycji gracza będą trzy klasy bohaterów, którzy wezmą udział w wyzwaniach, których długość i poziom skomplikowania będzie… ustalał sam gracz. Ponadto w jego ręce zostanie oddane drzewko rozbudowy zaklęć, przedmiotów i umiejętności oparte na kartach, których właściwości będzie można łączyć.

Duże wrażenie robi także oprawa graficzna, która została utrzymana w konwencji… wycinanek. Całość kojarzy się mocno z filmami Tima Burtona. Każda postać przypomina rzeczywiście kartonową figurkę, co pozwoliło na duże uproszczenia w animacji, jednak całość prezentuje się bardzo przyjemnie dla oka i z pewnością sprawi, że Book of Demons będzie prezentował się ślicznie znacznie dłużej niż produkcje dążące do fotorealizmu.

350174421384193985

Ważną informację stanowi fakt, że Book of Demons ma być pierwszą z siedmiu gier serii Return 2 Games. Założeniem jest bowiem odtworzenie konwencji klasycznych gier z końca zeszłego wieku za pomocą współczesnych środków i przypomnienie graczom o gatunkach i konkretnych produkcjach, których świetność została już dziś nieco zapomniana. I w których nadal leżą ogromne pokłady grywalności

Book of Demons jest już dostępne w przedsprzedaży w cenie niecałych 15 dolarów na stronie producenta, premiera gry ma nastąpić w trzecim kwartale tego roku. O samej grze, planach jej twórców i zapowiadanej serii Return 2 Games będzie można przeczytać więcej wkrótce na łamach dobrychprogramów, w ramach cyklu Polskie dobre programy.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)