Boxer idzie za ciosem – po kliencie poczty przyszedł czas na kalendarz

Boxer idzie za ciosem – po kliencie poczty przyszedł czas na kalendarz

Boxer idzie za ciosem – po kliencie poczty przyszedł czas na kalendarz
29.07.2015 17:15

Studio Boxer znane jest przede wszystkim ze swojego klienta poczty, który jest preinstalowany jako domyślny w systemie Cyanogen OS. Estetyczna i funkcjonalna aplikacja może bez kompleksów konkurować na przykład z oficjalną aplikacją Gmaila. Aplikacja poczty elektronicznej nie jest jedyną dziedziną, w której Boxer ma interesujące propozycję – właśnie udostępniono Boxer Calendar.

Na pierwszy rzut oka kalendarz Boxer nie odbiega szczególnie od oficjalnej aplikacji Google. Nie oferuje też w stosunku do niej szczególnie innowacyjnych funkcji. Ba, nawet ikona programu budzi jednoznaczne skojarzenia. Zbliżony układ treści i wzornictwo to jednak nie wszystko i program ma całkiem przydatną funkcję synchronizacji z klientem poczty. Niestety, tylko tym autorstwa Boxera.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Dobrym pomysłem jest możliwość jednoczesnego przeglądania dwóch widoków kalendarza. Podstawowy podgląd oferuje zapoznanie się z wydarzeniami zaplanowanymi na dany dzień lub bieżący tydzień. Dodatkowo, po kliknięciu na górną belkę kalendarza, użytkownik może wyświetlić cały miesiąc, lub tydzień (jeżeli w podstawowym podglądzie wybrał harmonogram dzienny). Całość jest całkiem przejrzysta i lepiej pozwala uzmysłowić sobie datę konkretnego wydarzenia w szerszym kontekście.

Ponadto aplikacja pozwala na wyszukiwanie konkretnego wydarzenia. Kalendarze są automatycznie dodawane z kont, które użytkownik synchronizuje ze swoim androidowym urządzeniem, kolejne można także dodać samodzielnie. Oczywiście poszczególne harmonogramy można dowolnie włączać i wyłączać. Niektórych może irytować natomiast nieprzetłumaczone menu ustawień programu.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Korzystając z Boxer Calendar można odnieść wrażenie, że celem jego powstania było pójście za ciosem po sukcesie klienta mailowego, który został doceniony przez zespół Cyanogena. Być może podobnie będzie z aplikacją kalendarza. Niewykluczone, że to właśnie te dwa programy pozwolą choć częściowo zrealizować zespołowi spod znaku niebieskiego robota swoją koncepcję Androida bez Google. Boxer Calendar można znaleźć w naszej bazie programów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)