Boże Narodzenie 2020. Msza online - aplikacja sprawdzi się podczas tegorocznych świąt

Msza Online - idealna aplikacja na Boże Narodzenie 2020 (fot. Flickr)
Msza Online - idealna aplikacja na Boże Narodzenie 2020 (fot. Flickr)

22.12.2020 09:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Boże Narodzenie 2020 zbliża się wielkimi krokami. Niestety, w związku z panującą pandemią koronawirusa tegoroczne święta będą różnić się od poprzednich. Specjaliści zalecają, aby zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych poprzez nieorganizowanie spotkań w dużym gronie oraz stosowanie się do rekomendacji i obostrzeń wprowadzonych przez rządzących.

Wytyczne Ministerstwa Zdrowia dotyczą m.in. limitu gości na Wigilii, a także podczas pierwszego i drugiego dnia świąt. Zgodnie z ogłoszonymi zarządzeniami, oprócz domowników przy świątecznym stole może zasiąść maksymalnie pięć osób. Ograniczenia obowiązują również w kościołach. Uroczyste obchody Bożego Narodzenia, w tym tradycyjna pasterka, odbędą się w tym roku w ściśle zwężonym gronie wiernych.

Przypomnijmy, że podczas uroczystości kościelnych obowiązuje limit jednej osoby na piętnaście metrów kwadratowych. Oprócz zachowania dystansu społecznego, wierni muszą pamiętać o obowiązkowym zakryciu nosa i ust.

Do przestrzegania zasad reżimu sanitarnego w trakcie nadchodzących świąt zachęcają również duchowni. Ich rekomendacje, a także panujące obostrzenia nie oznaczają jednak, że wierni nie będą mogli wziąć udziału w tradycyjnych obchodach Bożego Narodzenia. Transmisje live z mszy św. będą dostępne zarówno w telewizji, radio, jak i sieci. Z ulubionym kościołem będzie też można połączyć się za pośrednictwem specjalnej aplikacji.

Msza online. Niezbędnik każdego katolika

Aby obejrzeć na żywo poszczególne uroczystości, wystarczy wejść na stronę ulubionego kościoła i znaleźć link do transmisji, który powinien być umieszczony w najbardziej widocznym miejscu. Istnieje także alternatywa, która w szczególności przyda się tym, którzy chcieliby wziąć udział w obchodach Bożego Narodzenia za pomocą telefonów. Specjalna aplikacja "Msza online" pomoże wiernym połączyć się z poszczególnymi kościołami podczas tegorocznych świąt.

Aplikacja "Msza Online" znakomicie sprawdzi się podczas nadchodzących świąt
Aplikacja "Msza Online" znakomicie sprawdzi się podczas nadchodzących świąt

Aplikacja posiada obszerną bazę kościołów w Polsce, jak i w całej Europie. Dzięki niej bez problemu weźmiemy udział w uroczystościach odbywających się m.in. w Niemczech, Francji, Włoszech czy Hiszpanii. Dużymi atutami oprogramowania są przede wszystkim jego prosta obsługa i czytelne menu.

Chociaż aplikacja z pewnością przyda się podczas Bożego Narodzenia, to jest ona dostępna podczas całego roku liturgicznego. Program powstał głównie z myślą o podróżnych, którzy z różnych przyczyn nie są w stanie uczestniczyć w mszach świętych i nabożeństwach.

Główne cechy aplikacjiMożliwość oglądania mszy świętych w InternecieKalendarz z informacjami o transmisji z różnych świątyńTransmisje z kilkudziesięciu parafii z całej Polski[frame]Aplikację Msza online na Androida można pobrać w naszym katalogu oprogramowania.[/frame]

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)