Brak opłat licencyjnych zachęca kolejne firmy do tworzenia urządzeń z Windows Phone

Brak opłat licencyjnych zachęca kolejne firmy do tworzenia urządzeń z Windows Phone

Brak opłat licencyjnych zachęca kolejne firmy do tworzenia urządzeń z Windows Phone
25.06.2014 19:03

Rezygnacja z opłat licencyjnych za Windows Phone spowodowała wzbogacenie się oferty urządzeń od mniejszych producentów OEM z tym systemem. Do tego grona dołączyły już mniej znane firmy tworzące smartfony na rynek Chiński, Indyjski czy skierowane do klientów z Ameryki Południowej. Kolejnym producentem urządzeń z mobilnymi okienkami będzie rumuński Allview.

Obraz

Pierwszym urządzeniem od Allview jest smartfon Impera I z ekranem 4,7-calowym o rozdzielczości 720p. W środku znajdziemy czterordzeniowy procesor Quadcore Snapdragon o zegarze 1,2 GHz i 1 GB RAM. Bardzo cienka obudowa kryje pod sobą baterię 1750 mAh oraz moduł Dual SIM. Cena tego modelu ma wynosić około 660 zł. Drugim smartfonem jest Impera S, podobny do poprzednika, jednak z większym, 5-calowym ekranem. Cena tego urządzenie będzie nieznacznie wyższa i będzie kształtować się w okolicach 700 zł. Oba smartfony będę miały zainstalowany system w wersji 8.1.

Obraz

Allview skorzystał także z obniżenia cen za licencję Windows i przedstawił nowy tablet z systemem Windows 8.1. Urządzenie Impera I8 posiada 8-calowy ekran o rozdzielczości 1280×800. W środku znajdziemy czterordzeniowy procesor Intel Atom 1,33 GHz i 1 GB RAM-u.

Obraz

Atrakcyjna polityka cenowa związana z licencjami i zwiększenie współpracy z nowymi firmami OEM powoduje wzrost zainteresowania systemem. Czy w przyszłości doczekamy się smartfonu z Windows Phone od rodzimej Manty lub GOCLEVER?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)