Brawo - Epic Games Store dodaje osiągnięcia. Zajęło im to prawie 2 lata

Brawo - Epic Games Store dodaje osiągnięcia. Zajęło im to prawie 2 lata

Epic Games Store wprowadza osiągnięcia, fot. Epic
Epic Games Store wprowadza osiągnięcia, fot. Epic
30.07.2020 15:36

Sklep Epic Games Store, główny konkurent Steama na PC, wystartował 6 grudnia 2018 roku. Platforma cyfrowa kusiła wielu darmowymi grami oraz tytułami na wyłączność, ale nie da się ukryć, że Epic wprowadził ją z wieloma brakami.

Po kilku pomniejszych usprawnieniach amerykański gigant wreszcie wprowadził bardzo ważną funkcję, o którą upominało się wielu. Chodzi o osiągnięcia w grach.

Epic dodaje osiągnięcia w grach. To nie koniec usprawnień Epic Games Store

Poźnym wieczorem 29 lipca 2020 na profilu Epic Games Store na Twitterze pojawiła się informacja o tym, że gry ze sklepu właśnie zaczęły umożliwiać zdobywanie i wyświetlanie osiągnięć.

Firma zaznaczyła jednak, że jest to funkcja we wczesnej fazie rozwoju - nie wszystko działa jeszcze w 100 procentach sprawnie i nie uświadczymy osiągnięć w każdej grze. Tak naprawdę, to dostępna są na razie jedynie w Ark: Survival Evolved, survivalowej grze z dinozaurami.

Jest to jednak ważny krok naprzód. Wcześniej Epic dodał w tym roku listę życzeń, możliwość ograniczania prędkości pobierania, logowania się off-line, a także własnoręcznej refundacji.

W najbliższym czasie możliwości Epic Games Store poszerzą się o wsparcie modów, możliwość wysyłania gier jako prezentów oraz dodatkowe funkcje społecznościowe.

W czerwcu 2020 roku Epic pochwalił się, że sklep odwiedziło aż 61 milionów użytkowników. W najbliższym czasie, 13 sierpnia 2020 odbędzie się premiera gry Total War Saga: Troy, z roczną wyłącznością dla Epic Games Store. Co ciekawe, gra będzie dostępna za darmo przez pierwsze 24 godziny od premiery.

Zrzekanie się przychodów pokazuje jak bardzo Epicowi zależy na doścignięciu Steama. Według danych z czerwca 2020 roku (za PC Gamer), Epic Games Store ma 15-procentowy udział w rynku PC.

Epic Games Launcher na Windowsa jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)