Broadcom dołącza do Linux Foundation

Broadcom dołącza do Linux Foundation

Wojciech Kowasz
07.01.2011 12:04

Po dość nieoczekiwanym otwarciu sterowników do wybranych kart sieciowych we wrześniu, dzisiaj firma Broadcom wykonuje kolejny ważny dla świata Open Source krok - dołącza do Linux Foundation.

Broadcom dotychczas znany był w społeczności raczej od tej złej strony. Sterowniki do ich kart sieciowych, które notabene są bardzo popularne na rynku, niestety pozostawały zamknięte, a co za tym idzie, nie istniały wersje dla systemów Linux. Były oczywiście półśrodki, korzystano na przykład z emulowanych sterowników dla Windows, ale wśród użytkowników i tak narastało spore niezadowolenie. W takiej sytuacji udostępnienie na licencji Open Source sterowników do części chipsetów było małą rewolucją. Sterownik został zintegrowany z najnowszym, wydanym przedwczoraj jądrem 2.6.37.

Dołączenie Broadcoma do Linux Foundation wydaje się teraz naturalną kontynuacją działań firmy, choć wielu nadal przeciera oczy ze zdziwienia. Nie ma wątpliwości - Linux stał się znaczącą platformą dla urządzeń i technologii komunikacyjnych - te śmiałe wypowiedzi zarządu potwierdzają, że mówimy tu o zwrocie o 180 stopni. Wygląda więc na to, że ciemne wieki Broadcoma dobiegły końca. Firma będzie obecna między innymi na kwietniowych targach Linux Foundation Collaboration Summit, gdzie jej przedstawiciele spotkają się bezpośrednio z programistami i będą mogli ustalić dalsze kierunki współpracy w ramach Linux Driver Project.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (76)