Brytyjskie władze przekonały się do sieci BitTorrent

04.06.2010 20:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Brytyjscy urzędnicy przekonali się do sieci BitTorrent. Zamieszczają za jej pośrednictwem materiały do pobrania dla obywateli.

BitTorrent często kojarzony jest wyłącznie z przesyłaniem pirackich materiałów. Na forach klientów umożliwiających pobieranie plików z tej sieci nierzadko pojawiają się pytania o legalność takiej wymiany danych. Coraz więcej firm i instytucji odkrywa jednak, że z sieci BitTorrent można korzystać do rozpowszechniania jak najbardziej legalnych materiałów. Ostatnio dołączyły do nich brytyjskie władze. Od dzisiaj na stronach rządowych Wielkiej Brytanii można znaleźć linki do plików torrent zawierających bazę danych COINS. Za jej pomocą mieszkańcy Wysp mogą przekonać się, na jakie podatki wydali swoje pieniądze w ciągu ostatnich lat. Żaden z zamieszczonych plików nie przekracza rozmiarami 100 MB.

Decyzja brytyjskich urzędników to dobry krok. Z pewnością przyczyni się do poprawy wizerunku sieci BitTorrent wśród zwykłych użytkowników. Powszechnie korzystają z niej już takie instytucje jak NASA, Blizzard (twórca popularnych gier jak „Warcraft”) czy twórcy dystrybucji Linuksa.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)