Build 2019: Microsoft udostępni kod Quantum Development Kit

Build 2019: Microsoft udostępni kod Quantum Development Kit

Komora komputera IBM Q (IBM Research Zurich)
Komora komputera IBM Q (IBM Research Zurich)
06.05.2019 22:14

Microsoft tradycyjnie udostępnii źródła jednego ze swoich projektów. Podczas konferencji Build 2019 w San Francisco zapowiedział, że udostępni kod całego Quantum Development Kit - zestawu narzędzi pozwalających już teraz tworzyć programy dla nadchodzących komputerów kwantowych.

W ubiegłym roku udostępniony został kod niektórych bibliotek i przykładów, w tym roku Microsoft dokończy zadanie.

Quantum Development Kit dla każdego

Quantum Development Kit zawiera między innymi kompilatory języka Q#, stworzonego z myślą o architekturze komputerów kwantowych. Q# jest językiem mającym system typowania, odpowiedni do pracy z kubitami, właściwe operatory i abstrakcje.

Dostępny będzie także kod lokalnego symulatora komputera kwantowego, bez którego na razie nie można eksperymentować z algorytmami wykorzystującymi superpozycję kubitów. W zestawie jest także narzędzie do szacowania potrzebnych zasobów oraz wtyczki dla Visual Studio Code i Visual Studio. Jest tam wszystko, czego możemy potrzebować do eksperymentowania z obliczeniami na komputerach kwantowych. Do tego dołączona została świetna dokumentacja.

Microsoft ma nadzieję w ten sposób zbudować społeczność programistów pracujących w Q#. Możliwość korzystania ze znajomych narzędzi i ma zachęcić większe grono do tworzenia algorytmów kwantowych, na czym skorzysta zarówno nauka, jak i biznes. Microsoft ma nadzieję, że z pomocą jego narzędzi uda się rozwiązać ważne problemy ludzkości bez marnowania czasu - algorytmy można tworzyć równolegle z dopracowywaniem sprzętu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)