BUILD: Dzień 2 - Internet Explorer 10 i Windows Store

BUILD: Dzień 2 - Internet Explorer 10 i Windows Store

15.09.2011 12:22

Podczas drugiego dnia konferencji BUILD 2011 Microsoft zdradził więcej szczegółów na temat Internet Explorera 10. Pokazano również demo e-sklepu Windows Store.

Wprawdzie najciekawsze wydarzenie tegorocznej konferencji - prezentację Windows 8 - mamy już za sobą, to jednak Microsoft przygotował jeszcze kilka ważnych wydarzeń. Jednym z nich były wiadomości o IE 10, który udostępniono w wersji Platform Preview 3. Przede wszystkim Microsoft wprowadził do swojej przeglądarki interfejs Metro, będący jednym z głównych wyróżników Windows 8. Program dostępny jest jednak także w standardowej szacie graficznej. Poza tym znacznie poprawiono działanie przeglądarki - akcelerację graficzną, obsługę audio i wideo, a także ekranów dotykowych. Kolejne, choć jak na razie niewielkie zmiany w IE 10 objęły bezpieczeństwo. Przeglądarka będzie korzystać z takich funkcji jak SmartScreen, filtrowanie XSS czy InPrivate.

Jednym z koników Microsoftu stał się ostatnio HTML5. Firma starała się wprowadzić jak najlepszą obsługę tego standardu w najnowszej wersji przeglądarki. Podczas BUILD 2011 zaprezentowano między innymi obsługę CSS Text Shadow, CSS 3D Transforms, IndexedDB, Web Sockets, historię przeglądania w HTML5, łączniki, przejścia i animacje w CSS, a także HTML5 Application Cache. Z IE 10 Platform Preview 3 można skorzystać, pobierając darmową wersję Windows 8 udostępnioną podczas pierwszego dnia konferencji.

Microsoft zdradził również kolejne szczegóły na temat e-sklepu Windows Store dla Windows 8. Dowiedzieliśmy się między innymi, że aplikacje w Metro dostępne będą wyłącznie z poziomu nowego sklepu. Windows Store będzie korzystał z możliwości HTML5 i JavaScript, zaś wszystkie dostępne w nim programy będą testowane i chronione przed wirusami. Nie dowiedzieliśmy się natomiast, na jakiej licencji będą w nim umieszczane aplikacje, ani - co najważniejsze - jakie Microsoft chce pobierać opłaty w zamian za ich udostępnianie.

Podczas drugiego dnia konferencji dowiedzieliśmy się również, że wersję deweloperską Windows 8 pobrano już ponad 500 tys. razy. Z kolei wideo z prezentacji Windows 8 podczas BUILD 2011 obejrzano 6 mln razy w YouTube. Microsoft zapowiedział też nową funkcję w wyszukiwarce Bing - Adaptive Search. Bazując na wzorcach zachowań użytkownika i wcześniejszych wyszukiwaniach, oferuje ona nowe, spersonalizowane wyniki. Adaptive Search zostanie wprowadzony do Binga w ciągu najbliższych dni - ale tylko w USA.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)