BUILD: Dzień 3 - Bezpieczeństwo i Windows To Go

BUILD: Dzień 3 - Bezpieczeństwo i Windows To Go

16.09.2011 11:46

Trzeciego dnia konferencji BUILD 2011 była mowa o bezpieczeństwie i Windows To Go. Dowiedzieliśmy się także o ukrytych funkcjach w systemie Windows 8.

Przygotowywany Windows 8 ma zawierać szereg nowych zabezpieczeń, które zapewnią dodatkową ochronę użytkownikom. Microsoftowi zależy szczególnie na eliminacji zagrożeń z Internetu. Dlatego też, jak czytamy na blogu firmy, odświeżony zostanie Windows Defender pod kątem ochrony przed złośliwym oprogramowaniem (wirusy, robaki, boty i rootkity). Defender będzie wykrywać zagrożenia w czasie rzeczywistym, wyposażony zostanie również w dodatkowe filtry. Poza tym poprawione zostanie ogólne działanie aplikacji, która ma wykorzystywać jedynie 4% pracy procesora. Zmniejszeniu ulegnie też zużycie baterii w laptopach przez Windows Defendera.

Microsoft zapowiada poza tym inne narzędzia do ochrony komputera, a także ścisłą współpracę z firmami zajmującymi się bezpieczeństwem. Ważnym elementem będzie odświeżony SmartScreen, który jeszcze ściślej będzie zintegrowany z Internet Explorerem. Windows 8 będzie sprawdzać aplikacje i linki na podstawie bazy reputacji. Klip wideo z prezentacją nowych zabezpieczeń i pomysłów Microsoftu można obejrzeć na stronach serwisu YouTube.

Kolejna ważna wiadomość przekazana podczas BUILD 2011 to Windows To Go. Pod tą nazwą kryje się narzędzie umożliwiające uruchamianie naszej spersonalizowanej instancji systemu bezpośrednio z urządzenia USB na dowolnym komputerze. Microsoft chce skierować swoje rozwiązanie głównie dla biznesu, ale będą mogli z niego korzystać także indywidualni użytkownicy. Aby skorzystać z systemu, wystarczy jedynie podłączyć urządzenie do dowolnego peceta. Windows To Go będzie obsługiwać USB 2.0 i 3.0.

Na koniec garść nowości w Windows 8, o których nie poinformowano podczas pierwszego dnia konferencji. Jest ich ponad 300. To między innymi wydłużona praca baterii, aktywacja OEM, funkcja PrintTo, uwierzytelnianie Wi-Fi w hotspotach, nowy mechanizm automatycznych aktualizacji, system powiadomień czy historia powiadomień. Z pełną listą zmian można zapoznać się tutaj, a z pewnością będzie ona rosła w miarę jak użytkownicy będą odkrywać kolejne zmiany w Windows 8.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)