Były dyrektor Facebooka potwierdza Google Me

29.06.2010 12:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Były dyrektor ds. technologii serwisu Facebook potwierdził informacje na temat prac nad Google Me. To serwis społecznościowy, nad którym ma pracować Google.

Wczoraj informowaliśmy o pogłoskach, według których Google chce stworzyć własną wersję Facebooka. Serwis miałby nazywać się Google Me, a jego celem jest konkurowanie z obecnie najpopularniejszą witryną społecznościową. Facebook staje się coraz bardziej popularny wśród internautów i zaczyna zagrażać dominacji firmy Google w Sieci. Zdaniem Adama D’Angelo, byłego dyrektora Facebooka, informacje o Google Me nie są przesadzone. To nie jest plotka - napisał on w serwisie Quora. To jest prawdziwy projekt.. D’Angelo dodał, że jest zupełnie pewny wprowadzenia konkurencji dla Facebooka. Ponieważ Google Buzz nie wzbudził większego zainteresowanie wśród internautów, Google chce zbudować pełnoprawny serwis społecznościowy.

D’Angelo dodał, że prace mają wysoki priorytet. Powodem jest strach firmy Google przed wzrastającą lawinowo ilością użytkowników Facebooka. Zdaniem byłego dyrektora, Google zakładał powolny rozwój serwisu społecznościowego, jednak w sytuacji, gdy w ciągu każdego miesiąca przybywa mu nowych użytkowników, postanowił zacząć działać. Trudno powiedzieć, jak będzie wyglądał nowy serwis firmy Google. Jedno jest pewne, Facebook z 500 mln użytkowników będzie trudnym przeciwnikiem. Google musi zaprezentować nie tylko nowy serwis, ale również interesujące usługi z nim związane. W przeciwnym razie Google Me stanie się równie popularne co Buzz, a o to firmie chyba nie chodzi.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)