BZ WBK konkurentem Ubera? Nowa wersja aplikacji pozwoli zamawiać taksówki

BZ WBK konkurentem Ubera? Nowa wersja aplikacji pozwoli zamawiać taksówki
20.05.2016 11:59
BZ WBK konkurentem Ubera? Nowa wersja aplikacji pozwoli zamawiać taksówki

Można było się spodziewać, że pojawienie się na polskim rynku Ubera, a także szybko zwiększająca się lista miast, w których można skorzystać z usługi, wpłynie pozytywnie na konkurencję i to, jak korzystamy z usług tradycyjnych korporacji taksówkarskich. Otrzymaliśmy zatem liczne, często bardzo udane, aplikacje służące zamawianiu taksówek, a dziś wiadomo już, że korporacje dokonały kolejnego kroku na drodze do XXI wieku.

Serwis aplikacji mobilnej BZWBK24. Najważniejszą nowością będzie moduł iTaxi, który pozwoli zamówić taksówkę. Niestety pojawienie się nowego modułu oznacza także zniknięcie innego – w kolejnej wersji aplikacji BZWBK24 zabraknie funkcji SkyCash przydatnej w opłacaniu komunikacji miejskiej.

350177422005790657

Możliwy będzie nie tylko wybór usługodawcy, ale też kierowcy, liczby miejsc w samochodzie. Ponadto w aplikacji banku będzie można zobaczyć ocenę kierowcy i śledzić przejazd. Największym udogodnieniem będzie jednak ułatwiona forma płatności polegająca na automatycznym obciążaniu konta. Pasażer nie musi mieć zatem ze sobą gotówki czy karty płatniczej, choć oczywiście opłacenie przejazdu w ten sposób będzie możliwe. Trudno traktować te nowości inaczej, niż odpowiedź na partnerstwo Ubera i Alior Banku.

Ponadto BZ WBK dołączy do grona banków, które oferują w swoich aplikacjach mobilnych możliwość logowania na iPhone’ach za pomocą linii papilarnych, dzięki TouchID. Trzeba przyznać, że konkurencja dla Ubera w postaci aplikacji mobilnej jednego z największych banków w Polsce to niecodzienny pomysł, który jednak może być wielkim sukcesem. Nowa wersja programu ma zostać udostępniona już w weekend, zaś aktualną znajdziecie w naszej bazie.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)