Cairo Dock 2.2 beta - Dock nie tylko na Maku

Cairo Dock 2.2 beta - Dock nie tylko na Maku

29.07.2010 21:23, aktualizacja: 30.07.2010 10:27

Pojawiła się beta programu Cairo-Dock 2.2 dla systemu Linux. Umożliwia on korzystanie z funkcji znanych z Docka w Mac OS X.

Cairo-Dock to program stworzony na potrzeby dystrybucji Linuksa, który posiada podobne funkcje co Dock dostępny w komputerach Mac. Dzięki temu użytkownik może uzyskać szybki dostęp do programów czy funkcji systemowych. Aplikacja oprócz standardowych funkcji pozwala również na instalację dodatkowych tematów graficznych, widżetów albo automatyczną aktualizację.

W wersji 2.2 beta wprowadzono szereg nowych funkcji, pojawił się także krótki klip wideo prezentujący zmiany w aplikacji. Jak poinformował deweloper, najważniejszym elementem aktualizacji jest poprawienie stabilności programu. Poza tym wprowadzono automatyczne ukrywanie się Cairo Docka, jeśli nachodzi on na otwarte okno. Pojawiły się także nowe funkcje takie jak zarządzanie zadaniami w kalendarzu, blokowanie ekranu z poziomu Cairo Docka czy niewielkie poprawki w wyglądzie motywów.

Użytkownicy, którzy chcieliby zainstalować Docka w Linuksie mogą skorzystać jeszcze z innych rozwiązań. Dostępne są takie programy jak Docky, AWN, SimDock czy kiba-dock. Informacje na temat instalacji Cairo-Dock można znaleźć na stronach producenta albo na stronach wiki programu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)