Call Russia. Akcja mająca na celu przekazanie Rosjanom prawdy

Call Russia. Akcja mająca na celu przekazanie Rosjanom prawdy

Rozmowa telefoniczna, rozmowa przez telefon
Rozmowa telefoniczna, rozmowa przez telefon
Źródło zdjęć: © Unsplash.com
09.03.2022 16:24

Kraje zachodnie chcą uświadamiać Rosjanom, co dzieje się na terenie Ukrainy. Rusza akcja Call Russia, która ma zachęcać do dzwonienia do przypadkowych obywateli Rosji i mówienia prawdy o trwającej wojnie.

Rusza akcja Call Russia. Inicjatywa, która powstała na Litwie, ma zrzeszać osoby posługujące się językiem rosyjskim w celu głoszenia prawdy. Organizatorzy chcą, by ludzie potrafiący porozumiewać się po rosyjsku, kontaktowali się z Rosjanami i informowali ich o tym, co faktycznie dzieje się na terenie Ukrainy.

Obywatele Rosji nie mają dostępu do obiektywnych informacji. Wielu z nich nie ma świadomości, że między ich ojczyzną a Ukrainą trwa wojna. Oficjalny rosyjski przekaz mówi o "operacji specjalnej", która rzekomo ma być przysługą dla Ukraińców.

Organizatorzy akcji Call Russia przygotowali stronę internetową, która pomoże wszystkim chętnym zaangażować się w inicjatywę jak najmocniej. Poszukiwana jest teraz jak największa liczba osób mówiących po rosyjsku, które będą mogły zadzwonić do losowego Rosjanina.

Numer telefonu wylosować można na wspomnianej stronie internetowej. Wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk i otrzymamy losowy numer. Na stronie umieszczono także instrukcje, które pomogą przeprowadzić rozmowę możliwie skutecznie.

Wśród porad przygotowanych dla rozmówców, znaleźć można zachętę do ukrycia własnego numeru. Ponadto przeczytać tam można o kilku prostych sztuczkach, dzięki którym łatwiej będzie przekonać Rosjanina do tego, co chce się mu przekazać.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie