Camino 2.1 alfa 1 z nowym paskiem adresu

Camino 2.1 alfa 1 z nowym paskiem adresu

21.01.2011 13:26

Po ponad roku od wydania stabilnej wersji 2.0 Camino, udostępniona została wersja 2.1 alfa przeglądarki. To wydanie ma na celu jedynie prezentację funkcji, które znajdą się w stabilnej wersji 2.1.

Camino to lekka, darmowa przeglądarka internetowa dla systemu Mac OS X, oparta o silnik Gecko. W 2.1 alfa silnik Mozilli został zaktualizowany do wersji 1.9.2. Ponadto w tym wydaniu przeglądarki można przyjrzeć się nowościom, które zostaną wprowadzone w kolejnej, stabilnej wersji. Nowe Camino będzie kompatybilne z najnowszymi technologiami stosowanymi w Sieci i będzie wykorzystywać dużo szybszy niż dotychczas silnik JavaScript.

Najciekawszą zmianą wprowadzoną w tej wersji programu jest inteligentne auto-uzupełnianie w pasku adresu. Podobnie jak w Chrome, do wpisanej w pasku adresu frazy dodane zostaną podpowiedzi na podstawie adresów oraz tytułów stron z zakładek i historii, ale twórcy Camino zapewniają, że w ich przeglądarce ten mechanizm jest dużo lepszy. W menu głównym przeglądarki znalazła się również możliwość szybkiego przełączania się między trybami pracy w sieci i poza siecią (online i offline). Pasek stanu programu można w tej wersji ukryć aby uzyskać większą powierzchnię dla oglądanych stron. Strona informująca o błędach certyfikatów została zamieniona na bardziej przyjazną i podającą więcej informacji. Wtyczka pozwalająca na uruchamianie appletów Javy została uznana za potencjalnie niebezpieczną i jest domyślnie wyłączona po instalacji programu. Inne wtyczki również można wyłączać.

Camino nadal nie ma mechanizmu dodatków i prawdopodobnie nigdy nie będzie mieć. Twórcy przeglądarki dążą do stworzenia najszybszego i najmniej wymagającego programu tego typu dla systemu Mac OS X, a rozszerzenia uniemożliwiają kontrolę wydajności programu.

Najnowsze wydanie wersji 2.1 alfa przeglądarki można pobrać, na życzenie autorów programu, jedynie ze strony projektu. Twórcy programu ostrzegają, że to wydanie jest bardzo niestabilne i nie powinno być używane w codziennej pracy. Stabilną wersję Camino dla Mac OS X można pobrać w dziale Programy -> Internet i komunikacja -> Przeglądarki stron WWW.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)