Canonical udostępnia listę certyfikowanego sprzętu

Canonical udostępnia listę certyfikowanego sprzętu

11.02.2011 12:14

Canonical udostępnił listę sprzętu kompatybilnego z Ubuntu. W sumie na stronach firmy znalazło się 1300 certyfikowanych urządzeń od 161 producentów.

Jak poinformowano na stronach firmy, jest to obecnie największa opublikowana lista komponentów dla Ubuntu. Może służyć także użytkownikom innych dystrybucji Linuksa. Katalog można przeglądać wybierając producentów albo wpisując odpowiednią frazę do wyszukiwarki. Komponenty dla Linuksa podzielone są również na kategorie sprzętu - audio, CD-ROM, myszki czy klawiatury. Firma liczy, że w ten sposób ułatwi producentom komputerów (OEM) dobieranie sprzętu tak, aby jak najlepiej współpracował on z Ubunu, a także innymi dystrybucjami Linuksa.

To już kolejna tego typu lista udostępniona przez twórcę systemu Ubuntu. Można również przeglądać kompletny sprzęt poszczególnych firm, który posiada certyfikaty Canonicala. Wśród producentów znajdują się między innymi Dell, Acer, HP czy Toshiba. Firma Canonical udostępniła tę listę pod koniec zeszłego roku. Ma ona pomóc użytkownikom Linuksa w wyborze najbardziej odpowiedniego sprzętu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)