Canonical udostępnia synchronizację Ubuntu One z telefonami

Canonical udostępnia synchronizację Ubuntu One z telefonami

06.04.2010 14:52

Firma Canonical wprowadziła możliwość synchronizacji telefonów z usługą Ubuntu One. To chmura obliczeniowa umożliwiająca właścicielom systemu Linux dzielenie się i przechowywanie danych na wirtualnych serwerach.

Ubuntu One jest usługą umożliwiającą synchronizowanie plików między różnymi komputerami, a także przechowywanie danych. W podstawowym, darmowym pakiecie, użytkownik otrzymuje 2GB wolnej przestrzeni, natomiast za jej powiększenie trzeba zapłacić. Dostęp do przechowywanych materiałów można uzyskać za pomocą Nautilusa w systemie Ubuntu albo z poziomu przeglądarki internetowej. Ubuntu One dostępny jest od zeszłego roku, kiedy to Canonical wprowadził go dla wersji 9.10 swojego systemu. W zeszłym miesiącu usługę rozszerzono o internetowy sklep Ubuntu One Music Store. Podobnie jak iTunes Store, oferuje on możliwość zakupu muzyki online - w formacie MP3, nie zabezpieczonym mechanizmami DRM.

Teraz z Ubuntu One będą mogli korzystać właściciele telefonów. Taką wiadomość podał Martin Albisetti na blogu firmy Canonical. Synchronizacja telefonu z usługą jest już możliwa dla właścicieli iPhone’ów - wystarczy pobrać z App Store darmową aplikację. W obecnej wersji Ubuntu One dla telefonów firmy Apple umożliwia zapisanie wyłącznie kontaktów. Trwają prace nad udostępnieniem synchronizacji kalendarza, notatek itp. Wkrótce też mają pojawić się wersje Ubuntu One przeznaczone dla innych smartfonów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)