Porzucenie rozwoju Unity i powrót do GNOME Shell podzieliło użytkowników tej dystrybucji Dla tych, którzy uważają, że Canonical pożałuje tej decyzji, mamy dobre wieści. GNOME Shell jest już co prawda domyślnym środowiskiem Ubuntu, nic nie będzie jednak stało na przeszkodzie, by wciąż korzystać z Unity 7.

bEUpubsR

Wręcz przeciwnie – Canonical pracuje nad tym, aby ci, którzy niechętnie spoglądają na GNOME, mogli wygodnie korzystać z nierozwijanego już Unity. Pisze o tym Will Cooke w cotygodniowym raporcie z rozwoju dystrybucji:

Przenieśliśmy ubuntu-session do nowej paczki unity-session. Oznacza to, że domyślna jest teraz sesja GNOME Shell i ludzie mogą instalować Unity 7 i powiązane paczki przez unity-session.

Paczka unity-session będzie dostępna w domyślnych repozytoriach. Canonical twierdzi, że migracja przebiega sprawnie, choć nadal jest jeszcze wiele do zrobienia. Unity może nawet zapewnić miękkie lądowanie, jeśli w październiku okaże się, że w GNOME Shell na Ubuntu jest jeszcze wiele do dopracowania.

bEUpubsT

Ponadto Cooke poinformował także o wprowadzeniu przyśpieszonego sprzętowo dekodowania wideo, co na układach Haswell skutkuje jedynie 3-procentowym obciążeniem procesora przy odtwarzaniu H.264 w rozdzielczości 4K i 60 klatkach. Premiera Ubuntu 17.10 19 października.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (85)
bEUpubtP