Cash trapping. Uważaj, by nie stracić pieniędzy, korzystając z bankomatu

Bankomat
Bankomat
Źródło zdjęć: © Pixabay

07.08.2022 10:29, aktual.: 12.08.2022 11:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Cash trapping to prosty, ale niestety bardzo skuteczny sposób na kradzież pieniędzy wypłacanych z bankomatu. Podpowiadamy, jak się przed nim zabezpieczyć.

Nazwa przekrętu oznacza dosłownie "zastawianie pułapki na pieniądze". I można w skrócie powiedzieć, że tym właśnie jest - pułapką na pieniądze, które wypłacamy z bankomatu. Mechanizm jest bardzo prosty - przestępcy umieszczają specjalną listwę na bankomacie w miejscu, w którym normalnie sięgamy ręką po pieniądze.

Banknoty przyklejają się do listwy i nie możemy ich wyciągnąć. Bankomat widzi transakcję jako zrealizowaną poprawnie, ale my nie zobaczymy naszych pieniędzy. W momencie, gdy oddalimy się od bankomatu, przestępcy mogą spokojnie podejść i zabrać nasze pieniądze.

Jak nie dać się złapać na cash trappnig? Po nieudanej transakcji w bankomacie warto sprawdzić, czy pieniądze nie zatrzymały się na listwie. Jednak jeżeli bank poprawnie obciążył nasze konto transakcją, prawdopodobnie niewiele nam pomoże. Dobrze jest więc skontaktować się z operatorem bankomatu, który będzie mógł o wiele skuteczniej zareagować w takim przypadku.

Klaudia Stawska, dziennikarka Wirtualnej Polski

Jesteś świadkiem próby oszustwa?Poinformuj nas o tym zdarzeniu!

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)