CCleaner: jak wyczyścić rejestr?

CCleaner: jak wyczyścić rejestr?

CCleaner: jak wyczyścić rejestr?
CCleaner: jak wyczyścić rejestr?
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Krzysztof Fiedor
Krzysztof Fiedor
23.05.2022 14:52

Czyszczenie rejestru w CCleaner to jedna z podstawowych czynności, które warto uruchomić po zainstalowaniu aplikacji. Powinno się to przełożyć na szybsze uruchomienie komputera i większą ogólną wydajność systemu.

CCleaner to jeden z najpopularniejszych programów do trzymania porządku w komputerze. Do tego część jego funkcji odpowiada z podniesienie wydajności systemu. Jedną z bardziej przydatnych opcji jest czyszczenie rejestru systemu. Oto, jak to zrobić w kilku prostych krokach.

CCleaner: jak wyczyścić rejestr?

Po uruchomieniu aplikacji udajemy się do bocznego menu, gdzie odnajdujemy ikonę z napisem REJESTR. W kolejnym kroku wybieramy z listy dostępnych opcji, co dokładnie ma być sprawdzone w naszym rejestrze systemu (domyślnie wszystkie pola są zaznaczone).

CCleaner: menu Rejestr
CCleaner: menu Czyszczenie rejestru

Klikamy klawisz SKANUJ W POSZUKIWANIU PROBLEMÓW. Po zakończeniu skanowania pojawi się lista z ujawnionymi problemami rejestru. Następnie klikamy PRZEJRZYJ ZAZNACZONE PROBLEMY. Pojawi się zapytanie o utworzenie kopii rejestru, zalecamy oczywiście utworzenie kopii.

CCleaner: menu Przejrzyj zaznaczone problemy
CCleaner: koniecznie utwórz kopie rejestru!

Po utworzeniu kopii wrażliwego pliku możemy przystąpić do czyszczenia rejestru. Możemy sprawdzać i usuwać pojedyncze problemy, lub klikając NAPRAW WSZYSTKIE ZAZNACZONE PROBLEMY zbiorczo usunąć błędne wpisy z rejestru.

CCleaner: zapisujemy kopię rejestru
CCleaner: usuwamy wykryte problemy

Ostatnim krokiem w aplikacji jest kliknięcie ZAKOŃCZ. Aby zmiany zostały wprowadzone do systemu, restartujemy komputer. W trakcie ponownego uruchamiania, system uruchomi się z już pozbawionym błędów rejestrem systemu.

Program CCleaner to potężne narzędzie, które pomoże w utrzymaniu porządku w naszym komputerze. Warto jednak mieć na uwadze, że niewprawne użycie pewnych funkcji może prowadzić do uszkodzenia systemu. Dlatego zalecamy korzystanie z naszych poradników, które w przystępny sposób podpowiadają co i jak zrobić w programie.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)