CCleaner: jak zmienić język?

CCleaner: jak zmienić język?
CCleaner: jak zmienić język?
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Krzysztof Fiedor
Krzysztof Fiedor

27.04.2022 13:35, aktual.: 28.04.2022 07:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zmiana języka na polski w programie Ccleaner to jedna z pierwszych czynności, którą robimy zaraz po instalacji programu. Nie każdy wie, że można to zrobić na dwa sposoby.

CCleaner to rozpoznawalne narzędzie do czyszczenia komputera ze zbędnych plików i do optymalizacji systemu operacyjnego. Mniej wprawni użytkownicy borykają się często z problemem zmiany języka na ojczysty. Okazuje się, że można to zrobić bardzo łatwo i w dodatku na dwa różne sposoby.

CCleaner: jak zmienić język?

Jedną z metod zmiany języka na inny jest możliwość jego wybrania już podczas procesu instalacji programu. Okazuje się, że już na pierwszym ekranie powitalnym, w górnym prawym rogu jest dostępne pole wyboru.

CCleaner: panel instalacji
CCleaner: panel instalacji, wybór języka

Wystarczy z rozwijanej listy wybrać ten właściwy, a program zarówno podczas instalacji jak i po niej będzie się komunikował w wybranym języku.

Drugą metodą jest zmiana interfejsu programu już po procesie instalacji. Za przykład niech posłuży program w wersji angielskiej. W pierwszym kroku w menu głównym programu klikamy w OPTIONS. Następnie kierujemy się na górę dostępnej listy, gdzie znajdziemy klawisz SETTINGS.

CCleaner: menu OPTIONS
CCleaner: menu SETTINGS, zmiana języka

To tu, w pierwszym polu wyboru o nazwie LANGUAGE, wybieramy z listy właściwy dla nas język. Po wybraniu tego odpowiedniego, interfejs programu z automatu przełączy się na wybrany język. Nie trzeba nic akceptować i potwierdzać.

Jak widać, zmiana języka w aplikacji jest wyjątkowo łatwa i na dodatek można to zrobić na dwa sposoby. Warto dodać, że program CCleaner jest jednym z lepszych programów tego typu, a o jego popularności niech świadczy fakt, że jest od lat w pierwszej dziesiątce najczęściej pobieranych z naszej bazy programów.

Krzysztof Fiedor, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)