CD Projekt Red po stronie użytkowników: Wiedźmin 3 będzie wolny od DRM-ów

CD Projekt Red po stronie użytkowników: Wiedźmin 3 będzie wolny od DRM-ów

CD Projekt Red po stronie użytkowników: Wiedźmin 3 będzie wolny od DRM-ów
Karolina Kowasz
24.04.2014 13:08

Twórcy nowego Wiedźmina zdecydowali się nie iść w ślady konkurencji i ponownie zapewnili wszystkich swoich fanów, że ich nowa gra będzie wolna od zabezpieczeń przed kopiowaniem. The Witcher 3 pojawi się na platformie GOG.com, zaś gracze nie muszą się martwić, że DRM-y przeszkodzą im w cieszeniu się nową produkcją studia CD Projekt Red.

The Witcher 3: Wild Hunt - Debut Gameplay Trailer

Tym razem informacja o braku DRM-ów wyszła bezpośrednio od Milesa Tosta, twórcy poziomów w Wiedźminie. Według jego słów, studio jest przekonane, że zastosowanie zabezpieczeń wyrządziłoby uczciwym graczom więcej szkód niż przyniosło korzyści firmie, toteż The Witcher 3 będzie grą zupełnie wolną od DRM-ów.

Decyzji studia można tylko przyklasnąć. Abstrahując od faktu, że GOG.com nie zezwala na DRM-y, nie da się ukryć, że w większości przypadków powodują tylko irytację graczy, falę krytyki i zniechęcają kolejne osoby do zakupu zabezpieczonego tytułu. Wystarczy przypomnieć sobie sytuację z Assassin's Creed 2, którego gracze nie byli w stanie uruchomić bez połączenia z Internetem i weryfikacji oryginalności gry, a do tego, w trakcie grania, utrata połączenia z Siecią skutkowała przerwaniem gry.

Premiera nowego Wiedźmina planowana jest na luty 2015 roku.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)