[CeBIT 2015] CeBIT podupada, zmienia formułę, biznes ponad wszystko!

[CeBIT 2015] CeBIT podupada, zmienia formułę, biznes ponad wszystko!

[CeBIT 2015] CeBIT podupada, zmienia formułę, biznes ponad wszystko!
Krzysztof Fiedor
17.03.2015 14:20, aktualizacja: 19.03.2015 16:11

Od 16 do 20 marca w Hanowerze trwają targi technologiczne CeBIT 2015. Jeszcze do niedawna mogły się reklamować jako największe na świecie, niestety rozwój imprez takich jak Mobile World Congress (MWC) w Barcelonie, Consumer Electronic Show (CES) w Las Vegas i konsumenckie targi Internationale Funkausstellung (IFA) w Berlinie spowodował, że podczas tegorocznej edycji próżno jest szukać jakichś spektakularnych premier. Główny nacisk to biznes.

350132786105116609

Właściwie wrócono do formuły z lat 80-tych, kiedy to targi były jedynym miejscem, gdzie spotykali się przedstawiciele producentów i zainteresowanych ich sprzętem kupców. Przechadzając się po kilku halach próżno szukać ogromnych stoisk takich firm jak ASUS, Samsung, MSI czy Gigabyte, które w poprzednich latach przyciągały nie tylko wielkością, ale też przepychem oraz ilością rozdawanych gadżetów. To świetny przykład pokazujący, że producenci, którzy do tej pory czerpali zyski z komputerów stacjonarnych, coraz bardziej przesuwają ciężar promocji na notebooki (które zresztą też nie robią już takiej furory), tablety i smartfony. A nade wszystko widać po tegorocznym CeBIT, że główny tematem targów jest łączenie wszystkiego ze wszystkim, wariacje na temat chmury plus wszędobylski internet rzeczy. Całość została okraszona sporą dawką spotkań w interesach. Złaknieni gadżetów i prezentów nie mają tutaj czego szukać.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Powrót do formuły, która statystycznemu Niemcowi nie przypadnie do gustu, miał straszny wpływ na frekwencję. Dość często zdarzają się hale wyludnione i ponure, nie mówiąc już o przestrzeniach pomiędzy nimi, które są zwyczajnie puste. Jedynie część poświęcona Chinom (kraj partnerski tegorocznej edycji CeBIT) może się pochwalić zwiększonym zainteresowaniem. Ogólnie jednak jest po prostu przeraźliwie nijako.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Mimo wszystko zapraszamy do śledzenia dobrychprogramów. Będziemy opisywać co ważniejsze i ciekawsze stoiska. Nie ominiemy też kilku polskich firm, swego rodzaju rodzynków, które pojawiły się w tym wielonarodowym zestawieniu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)