Ceny procesorów Intel Alder Lake. Tanio nie będzie, jeżeli wierzyć przeciekom

Ceny procesorów Intel Alder Lake. Tanio nie będzie, jeżeli wierzyć przeciekom
Źródło zdjęć: © GETTY | Barcroft Media
Karolina Kowasz

04.10.2021 14:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Premiera procesorów Intel Alder Lake prawdopodobnie dopiero na początku listopada, jednak już teraz mamy ogląd na ceny, jakie prawdopodobnie będą miały. Fani nowości nie będą się cieszyć, nie zapowiada się, aby miało być tanio.

Zgodnie z doniesieniami serwisu Tech Radar, doszło do wycieku cen z serwisów Amazon. Nie ma jednak stuprocentowej pewności, że ceny procesorów, które są na nich widoczne, faktycznie będą ostatecznymi wartościami do zapłacenia.

Przecieki na Twitterze

Informacje na temat cen procesorów Intel Alder Lake zostały ujawnione przez użytkownika momomo_us na koncie na Twitterze. Jak można zobaczyć na załączonych screenach, ceny za Core i9-12900K będą wahać się od 800 do 900 euro. Za model Core i7-12700K prawdopodobnie trzeba zaś będzie zapłacić około 600 euro.

Jeżeli wierzyć cenom, które pojawiły się na screenach, można się spodziewać, że procesory i7 będą kosztować nawet 2500 złotych, zaś za modele i9 trzeba będzie wyłożyć aż 3500 złotych. To zaś może spotkać się ze sporym niezadowoleniem, szczególnie wśród graczy, czekających z zakupem nowych procesorów na ten model.

Wcześniejsze doniesienia

Należy jednak wziąć pod uwagę, że już wcześniej pojawiały się przecieki cenowe dla modeli Alder Lake. Te zaś mówiły o cenie około 600 dolarów za model i9. Ciężko więc ocenić, które doniesienia mogą być bardziej trafne.

Pewne jest jednak, że już od dawna obserwowany jest na rynku sprzętu znaczący wzrost cen komponentów. Ciągły globalny niedobór komponentów oraz przerwane łańcuchy dostaw mogą wywindować już wysokie kwoty jeszcze bardziej. Jeżeli więc szykujemy się na zakup nowych procesorów od Intela, to sugerowane jest odłożenie sporej gotówki.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)