Cenzura w Microsoft Teams. Prowadzący będą mogli moderować czaty

Microsoft Teams (Photo illustration by Jakub Porzycki/NurPhoto via Getty Images)
Microsoft Teams (Photo illustration by Jakub Porzycki/NurPhoto via Getty Images)
Źródło zdjęć: © NurPhoto via Getty Images | NurPhoto
Oskar Ziomek

08.09.2021 10:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dobre wieści dla nauczycieli i wykładowców, którzy korzystają z Microsoft Teams podczas nauki zdalnej. Twórcy pracują nad nową funkcją, dzięki której prowadzący zajęcia będą mogli na bieżąco moderować czaty.

Microsoft rozwija nową opcję w aplikacji Teams, dzięki której prowadzący wideokonferencje będą mogli usuwać niewłaściwe wpisy z historii czatów. To rozwiązanie przygotowywane z myślą o nauczycielach i wykładowcach, którzy dotychczas nie mieli skutecznego narzędzia do walki z niepoprawnymi wpisami na czacie podczas nauki zdalnej.

Kiedy przez pandemię Microsoft Teams z dnia na dzień zaczął być wykorzystywany przez tysiące szkół i uczelni, jednym z zagrożeń okazały się tzw. rajdy na e-lekcje, czyli szeroko rozumiane intencjonalne przeszkadzanie w zajęciach, najczęściej poprzez udostępnianie nieodpowiednich materiałów. Z czasem prowadzący zyskali możliwość zdalnego wyciszania wszystkich rozmówców, ale czaty do teraz pozostały niezmienione.

Microsoft pracuje nad nową funkcją Teams
Microsoft pracuje nad nową funkcją Teams© dobreprogramy | Oskar Ziomek

Już niedługo się to zmienić, na co zwrócił uwagę serwis MSPowerUser. W dokumentacji Microsoftu znaleziono wpis potwierdzający, że komunikatorze Teams w wersji dla sektora edukacji pojawi się możliwość usuwania szkodliwych wiadomości z czatów. Na razie data wprowadzenia nowej funkcji jest jednak nieznana, prace nad nią dopiero się rozpoczęły. Microsoft sugeruje jednak gotowość jeszcze w tym miesiącu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)