CEO Nokii: Naszą bronią w walce z iPhone 4S jest Windows Phone

CEO Nokii: Naszą bronią w walce z iPhone 4S jest Windows Phone

05.10.2011 14:53

Zdaniem Stephena Elopa, szefa Nokii, najlepszą odpowiedzią jego firmy na nowego iPhone’a 4S będą... smartfony z Windows Phone.

Elop udzielił wywiadu w dniu konferencji, na której Apple zaprezentował nowego smartfona iPhone 4S oraz system iOS 5. Elop przyznał, że największym wydarzeniem na rynku ostatnich lat było wprowadzenie iPhone’a przez firmę z Cupertino. Nokia jednak nadal ma nadzieję, że mimo 4 lat jakie minęły od tego czasu, fińskie smartfony będą wkrótce konkurować na rynku z telefonami Apple’a. Kiedy dokładnie? Elop nie podał konkretnej daty, powtórzył jedynie wiadomości, że pierwsze smartfony z Windows Phone pojawią się jeszcze w tym kwartale. Być może zostaną one zaprezentowane podczas dorocznej konferencji Nokia World 2011 w Londynie pod koniec tego miesiąca.

Nokia jest przekonana, że mobilny system Microsoftu ma szansę na rynku zdominowanym przez produkty takich firm jak Apple czy Google. Zdaniem Elopa jest jeszcze miejsce dla Windows Phone jako alternatywnej platformy. Ciekawe, jak to się ma do oficjalnego dokumentu Microsoftu, w którym stwierdza się, że sprzedaż smartfonów z tym systemem jest niższa niż oczekiwano? Również Steve Ballmer przyznał, że Windows Phone na razie kupowany jest przez niewielką liczbę klientów. Być może Nokia ma już opracowany plan na promocję smartfonów z tym systemem, jednak na ten temat Elop niestety nic nie powiedział.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)