Certyfikacja Autodesk coraz popularniejsza w Polsce

Wojciech Kowasz

18.04.2012 13:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Autodesk, znany producent między innymi profesjonalnych rozwiązań do projektowania CAD, chwali się rosnącą popularnością swojego programu certyfikacyjnego w Polsce. W pierwszych miesiącach dostępności programu w naszym kraju potwierdzenie wiedzy w zakresie produktów firmy uzyskało już blisko 50 studentów i wykładowców Politechniki Krakowskiej. Zdecydowana większość z nich może pochwalić się tytułem na poziomie Professional.

Program Certyfikacji Autodesk działa w Polsce od października zeszłego roku i cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród inżynierów i projektantów, jak i studentów. W ramach programu można uzyskać certyfikat na poziomie Associate lub Professional w zakresie AutoCAD, Autodesk Inventor, AutoCAD Civil 3D, Autodesk Revit Architecture, Autodesk Maya i Autodesk 3ds Max Design. Kursy i egzaminy dla AutoCAD dostępne są w języku polskim, dla pozostałych w języku angielskim.

Co dają certyfikaty? Tak jak w przypadku innych certyfikacji branżowych, poza możliwością dogłębnego poznania danej technologii, certyfikat jest czytelną informacją dla pracodawców o posiadaniu wiedzy na pewnym poziomie. Same certyfikaty, niepoparte solidną wiedzą, nie są naturalnie wiele warte, ale często to właśnie ich posiadanie — jako zwieńczenie edukacji — sprawia, że osoba ubiegająca się o dane stanowisko jest znacznie lepiej postrzegana w procesie rekrutacji. Zwykle też samo przygotowanie do zdania odpowiednich egzaminów jest pretekstem do poznania dziedzin czy funkcji danego oprogramowania, które normalnie zostałyby przez nas pominięte.

Program certyfikacyjny Autodesk prowadzony jest przez firmę KnowledgePoint - dystrybutora Autodesk oraz dostawcę materiałów szkoleniowych. Więcej informacji o samym programie można znaleźć na stronach Autodesk poświęconych szkoleniom i edukacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (14)
Zobacz także