#CES2016: BlackBerry w 2016 pokaże dwa smartfony z Androidem

#CES2016: BlackBerry w 2016 pokaże dwa smartfony z Androidem

08.01.2016 12:50, aktual.: 08.01.2016 13:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas targów CES swoją ofertę oraz plany na najbliższą przyszłość zaprezentowało także BlackBerry. Mimo że sprzedaż smartfonów tego producenta świadczy o tym, że firma najlepsze czasy ma już za sobą (symboliczną cezurą może być rezygnacja z BB na rzecz iPhone’a przez prezydenta USA), to nadal cieszą się one zainteresowanim w szerokim gronie użytkowników przywiązanych do marki. Tych zainteresuje fakt, że w 2016 roku nie pojawią się żadne urządzenia z BlackBerry OS-em.

Na targach na temat planów wypowiedział się sam szef BlackBerry, John Chen. Jednoznacznie zadeklarował on, że w 2016 roku nie pojawią się żadne nowe urządzenia z systemem BlackBerry OS, ale nie zapowiedział oficjalnie końca jego rozwoju. Nie przekreślił także scenariusza, w którym urządzenia z system BB, będącym notabene świetnym oprogramowaniem, pojawią się później.

Trzeba jednak przyznać, że prawdopodobieństwo takiego rozwoju wypadków jest niskie. Wiele wskazuje na to, że podczas tegorocznego CES-a jesteśmy świadkami końca BlackBerry OS, a szkoda bo na przykład w kwestii bezpieczeństwa, oferuje on znacznie więcej niż choćby Android.

A to właśnie system Google ma zostać zainstalowany na dwóch nowych smartfonach BlackBerry, które mają trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku. Chen nie zdecydował się jednak powiedzieć na ich temat więcej, skupiając się na BlackBerry Priv. W tym roku urządzenie ma zostać udostępnione w kolejnych 31 krajach, ma także z czasem tanieć. Aktualna cena na poziomie 699 dolarów nie przyczyniła się do liczby sprzedanych egzemplarzy, którą trudno uznać za sukces.

Nawet jeśli BlackBerry OS trafi jeszcze kiedykolwiek na nowe urządzenia tego producenta, to podjęcie decyzji o skupieniu się na smartfonach z Androidem z pewnością nie przesłuży się autorskiemu systemowi. Z rynku powoli (choć nie można jeszcze stwierdzić, że definitywnie) znika kolejna alternatywa cementując dominację dwóch największych graczy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)