ChatGPT może dostać wsparcie od Microsoftu. Nawet 10 miliardów dolarów

ChatGPT może dostać wsparcie od Microsoftu. Nawet 10 miliardów dolarów10.01.2023 20:43
Microsoft
Microsoft
Źródło zdjęć: © GETTY | David Becker

Microsoft czuje coraz większy potencjał w oprogramowaniu ChatGPT i stojącej za nim firmie OpenAI. Jak wynika z najświeższych doniesień, gigant mógł zainwestować w jego rozwój aż 10 miliardów dolarów - mógł, bo rzekoma umowa miała zostać sfinalizowana do końca roku i w tym momencie nie jest jasne, czy doszła do skutku.

O szczegółach informuje serwis Mashable, powołując się na doniesienia Semafora. Jak się okazuje, inwestycja Microsoftu miała wynosić aż 10 miliardów dolarów, w zamian za docelowe uzyskanie 49 procent udziałów firmy OpenAI. To istotne z punktu widzenia całego rynku. ChatGPT szybko zyskuje kolejnych zwolenników oraz zastosowania i stanowi zagrożenie dla największego konkurenta, czyli firmy Google, która planuje stworzyć własne rozwiązanie tego rodzaju, ale w tym momencie raczej pozostaje w tyle.

Firma OpenAI powinna się kojarzyć nie tylko z wyjątkowo sprawnym chatbotem. Jest odpowiedzialna także za opartą na sztucznej inteligencji aplikację Dall-e, która zdolna jest tworzyć dowolne, czasem nieco abstrakcyjne obrazy, tylko na podstawie krótkiego opisu sceny wprowadzanej przez użytkownika. Podobnie jak ChatGPT, także Dall-E można po prostu samodzielnie przetestować i sprawdzić w praktyce.

Mashable zwraca uwagę, że OpenAI pracuje również nad innymi aplikacjami wykorzystującymi zalety sztucznej inteligencji w podobny sposób. Za przykład podawane jest narzędzie Point-E, które służy generowaniu trójwymiarowych obiektów - podobnie jak w przypadku Dall-E jedynie na podstawie opisu wprowadzonego przez użytkownika.

Czy warto kupić smartwatch Garmin Venu Sq2?

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)