Chcesz zostać programistą? Google za darmo nauczy cię podstaw

Chcesz zostać programistą? Google za darmo nauczy cię podstaw

Programowanie z depositphotos
Programowanie z depositphotos
Oskar Ziomek
21.04.2018 10:01, aktualizacja: 23.04.2018 10:05

Rynek pracy cechuje od lat ogromne zapotrzebowanie na programistów. Wielu decyduje się na przebranżowienie, a rodzice często zachęcają dzieci do kodowania jak najwcześniej. W obu przypadkach przyda się nowa aplikacja Google – Grasshopper.

Programowanie to interesująca, ale i wymagająca ścieżka zawodowa. Wiele osób, szczególnie tych na etapie wyboru studiów, decyduje się na szeroko pojętą informatykę. Kuszące jest stałe obcowanie z najnowszymi technologiami, a w dłuższej perspektywie pięciocyfrowe zarobki. Takie warunki można bowiem znaleźć wśród ofert pracy dla senior developerów w dużych firmach.

Nie sposób jednak od razu mieć pewność, że programowanie będzie tym, co sprawia komuś przyjemność. Prędzej czy później zweryfikować przecież należy, czy przyszły programista jest wystarczająco dobry, by zajmować się kodowaniem zawodowo. Pierwsze kroki warto więc spróbować postawić samemu. Metod jest wiele, ale teraz do gry wchodzi kolejne atrakcyjne rozwiązanie – darmowa nauka podstaw oferowana przez programistów z Google za pośrednictwem aplikacji Grasshopper.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Aplikacja w prostych krokach uczy ogólnych zasad tworzenia kodu w języku JavaScript. Skorzystać z niej mogą nawet całkowicie początkujący użytkownicy – przy pierwszym uruchomieniu pojawia się pytanie, czy użytkownik miał już do czynienia z programowaniem, czy też są to zupełne początki. W drugim wariancie pierwsze lekcje polegać będą na wyjaśnianiu takich podstaw, jak wytłumaczenie, czym jest programowanie i dlaczego języków programowania jest wiele. Na użytkowników czekają proste quizy, a z czasem zadania polegające już na tworzeniu własnego kodu i animacji.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Do dyspozycji jest również plac zabaw, gdzie można samodzielnie tworzyć kod i obserwować jego działanie, nie wypełniając przy tym żadnych zadań. Regularna nauka wzbogacona jest dodatkowo o zbieranie punktów i osiągnięć. Pokazywany jest nawet wykres obrazujący, ile dni z rzędu użytkownik poświęcił na naukę, podobne do wykresów prezentujących zatwierdzone zmiany na GitHubie.

Co warte odnotowania, program został stworzony przez grupę Area 120, zespół zajmujący się eksperymentalnymi projektami w Google. Pozytywne są również oceny pierwszych użytkowników. W Sklepie Play średnia z prawie 5 tysięcy ocen użytkowników wynosi wysokie 4,7/5 gwiazdek. Aplikację Grasshopper można pobrać za pośrednictwem naszego katalogu oprogramowania. Do wyboru wersja na Androida oraz na iOS-a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)