Chińczycy stworzą własnego Androida

Chińczycy stworzą własnego Androida

03.02.2010 11:22

Być może już niedługo powstanie system oparty na Androidzie Google’a, dzięki któremu będzie można uruchamiać windowsowe aplikacje. Takie informacje podał największy w Chinach operator telefonii komórkowej.

Przedstawiciele China Mobile podali do wiadomości, że pracują nad własną wersją oprogramowania Android dla smartphone’ów. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie dalszy ciąg informacji. Otóż China Mobile m.in. ma zamiar umożliwić swoim klientom uruchamianie aplikacji dostępnych dotychczas dla Windows Mobile. W nowej wersji Open Mobile System ma pojawić się także ulepszone rozpoznawanie głosu. System ma ponadto być wyposażony w większość funkcji znanych z Androida Google’a. Na razie nie wiadomo, czy wszystkie aplikacje z Windows Mobile będą działały w systemie China Mobile, czy też operator miał na myśli tylko niektóre z nich.

Chińska firma już od jakiegoś czasu zajmuje się próbami uruchomienia w Open Mobile System programów napisanych dla innych platform. Jak dotąd takie próby nie miały pozytywnych rezultatów, a przynajmniej, China Mobile nie pochwalił się jeszcze na ten temat.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)