Chiny: Nie prowadzimy cyberwojny przeciwko USA

Chiny: Nie prowadzimy cyberwojny przeciwko USA

22.06.2011 16:37

Chińskie władze zaprzeczają, jakoby prowadziły w Internecie działania wymierzone przeciwko Stanom Zjednoczonym. Jest to odpowiedź na niedawne oskarżenia o cyberataki ze strony Google’a.

Na początku tego miesiąca informowaliśmy o atakach, jakie dokonane zostały na konta amerykańskich urzędników korzystających z Gmaila. Zdaniem firmy Google dokonali ich cyberprzestępcy z Chin, najprawdopodobniej wspierani przez tamtejsze władze. Wcześniej, bo w marcu podobne ataki miały miejsce na konta pocztowe chińskich opozycjonistów i osoby walczące o prawa człowieka. Oskarżenia o wspieranie działań cyberprzestępców odrzucił właśnie wiceminister Cui Tiankai podczas spotkania z amerykańskimi władzami na Hawajach. Myślę, że nie reprezentują oni żadnego kraju, stwierdził dyplomata o osobach, które dokonały niedawnych ataków.

Zebranie amerykańskich i chińskich przedstawicieli odbyło się właśnie w związku z niedawnymi włamaniami na konta firmy Google. Władze USA są poważnie zaniepokojone ostatnimi wydarzeniami i nawet jeśli przyjęły za dobrą monetę zapewnienia wiceministra Tiankai, to nie zamierzają poprzestawać na samych rozmowach. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że rozpoczęły się już prace nad testową platformą mającą naśladować Internet. Zostanie ona wykorzystana do symulacji cyberataków. Ma to posłużyć poprawie bezpieczeństwa Sieci w Ameryce.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)