Chiny zakazują sprzedaży większości iPhone'ów. Apple wydał już oświadczenie

Chiny zakazują sprzedaży większości iPhone'ów. Apple wydał już oświadczenie

Apple z dużymi problemami w Chinach. (depositphotos)
Apple z dużymi problemami w Chinach. (depositphotos)
10.12.2018 16:47, aktualizacja: 10.12.2018 17:05

Zaskakujących informacji, które mogą negatywnie wpłynąć na dochody Apple, dostarczył CNBC. Chiny wydały bowiem wstępny nakaz zaprzestania sprzedaży produktów z logo nadgryzionego jabłka. Powodem ma być naruszenie patentów należących do Qualcomma. Apple zaprzecza tym doniesieniom.

CNBC, powołując się na raport opublikowany przez Qualcomma, informuje o wstępnym nakazie wydanym przez chiński sąd. W związku z naruszeniem dwóch patentów należących do Qualcomma, firma Apple otrzymała zakaz importu i sprzedaży większości modeli iPhone’ów.

Patenty mają naruszać następujące smartfony Apple: iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus i iPhone X. Decyzja sądu ma nie dotyczyć najnowszych modeli w ofercie – iPhone XS, iPhone XS Max i model XR.

Obraz

Wspomniane patenty odnoszą się do rozwiązań w starszych wersjach oprogramowania stosowanego w iPhone’ach – zmiana rozmiaru obrazu i nawigowanie po aplikacjach z użyciem ekranu dotykowego. Warto podkreślić, że według Apple iOS 12 ma już zawierać odpowiednie zmiany, które „unieważniają” roszczenia Qualcomma.

Serwis 9to5Mac informuje, że firma z Cupertino zdążyła już odnieść się do wyroku sądu. Apple w oświadczeniu stwierdza, że wysiłki Qualcomma mające na celu zakaz sprzedaży wybranych produktów, to desperackie posunięcie firmy, której nielegalne praktyki badane są przez organy na całym świecie. Apple dodaje, że wszystkie iPhone’y pozostają dostępne dla klientów Chinach – można na nich zainstalować iOS-a 12. Natomiast Qualcomm ma wykorzystywać patenty, których wcześniej nie zgłosił – początkowo były to trzy patenty, ale jeden został już unieważniony.

Spór pomiędzy Apple i Qualcommem trwa już prawie dwa lata. No cóż, szkoda, że na tym sporze mogą stracić użytkownicy. Oczywiście odbija się on również negatywnie na akcjach Apple – firma zaliczyła kolejny spadek. Aktualna kapitalizacja to „tylko” 785 mld dolarów. Natomiast jeszcze kilka miesięcy temu Apple był wyceniany na ponad bilion dolarów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (108)