Chrome 60 na Androida dostępny: koniec z wibrującymi reklamami

Chrome 60 na Androida dostępny: koniec z wibrującymi reklamami

Chrome 60 na Androida dostępny: koniec z wibrującymi reklamami
02.08.2017 15:27

Po zeszłotygodniowej premierze przeglądarki Chrome 60 na pecetach, przyszedł czas na nową wersję aplikacji mobilnej. Zmiany trudno określić mianem wielkich, ale co najmniej jedna z całą pewnością zostanie entuzjastycznie przyjęta przez użytkowników. Chrome 60 na Androida obsługuje już zmodyfikowane Web Vibration API.

Web Vibration API

A to może oznaczać koniec irytujących wibrujących stron reklamowych. Pierwotnie Web Vibration API umożliwiło taką formę zwracania uwagi użytkownika, co jednak skończyło się w sposób, który można było łatwo przewidzieć: dystrybutorzy inwazyjnych reklam uruchamiali wibracje w swoich kampaniach. W Chrome 60 w Web Vibration API wprowadzono modyfikacje: aby wibracje mogły zostać włączone, konieczna jest zgoda użytkownika w postaci wykonania jakiejkolwiek akcji na stronie.

Nowy widżet

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Google Chrome 60 przynosi także nowy widżet wyszukiwarki, który jest rezultatem ugody Google z rosyjskim Yandeksem. Rząd Federacji Rosyjskiej uznał, że dostarczanie w widżecie tylko silnika Google stanowi nadużycie pozycji lidera. Odtąd zatem możemy wybrać. W Polsce mamy do wyboru trzy, a w zasadzie dwa silniki: jest to Google, Bing i... Onet, do którego wyszukiwarkę także dostarcza Google, co wypada dość kuriozalnie. Po ustawieniu domyślnej wyszukiwarki w Chrome, zmieni się także wyszukiwarka w nowym widżecie.

Czyszczenie danych

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Do dyspozycji zostało już także oddane nowe menu usuwania prywatnych danych. Zostało ono podzielone na widok podstawowy i zaawansowany. W pierwszym z nich mamy dostęp do zarządzania zakresem czasowym i jedynie trzema kategoriami: jest to historia przeglądania, ciasteczka i dane stron oraz pliki zapisane w pamięci podręcznej. W widoku zaawansowanym można ponadto usunąć zapisane hasła, dane formularzy i ustawienia witryn.

PaymentRequest API

Nowość stanowi także pozycja Aplikacje do płatności w menu Autouzupełnianie i płatności. Pozwala ona na autouzupełnianie formularzy w witrynach sprzedażowych danymi importowanymi na przykład z Android Pay czy Samsung Pay. W mobilnym Chrome, podobnie jak w wydanej przed tygodniem wersji desktopowej, obsługiwany jest już także budżet czasowy dla akcji wywoływanych powiadomieniem push.

Najnowszą wersję przeglądarki można znaleźć w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)