Chrome 61 Dev na Androida z gruntownie przebudowanym interfejsem

Chrome 61 Dev na Androida z gruntownie przebudowanym interfejsem

Chrome 61 Dev na Androida z gruntownie przebudowanym interfejsem
16.06.2017 16:00

W Chrome nieczęsto pojawiają się zmiany dostrzegalne na pierwszy rzut oka: najczęściej mamy do czynienia z optymalizacją silników czy obsługą kolejnych API. Nowa wersja Chrome’a, jaka pojawiła się już w kanale deweloperskim, stanowi pod tym względem wyjątek: otrzymaliśmy mocno przebudowany interfejs.

Obraz

Można powiedzieć, że wygrał iOS. Projektanci interfejsów coraz częściej rezygnują z przycisku „hamburgera”, cechą charakterystyczną dla Material Design, adaptując dolny panel nawigacyjny, jaki wykorzystywany jest w iOS-ie. To właśnie taki panel pojawił się w deweloperskiej wersji Chrome’a – przewagę pod względem wygody dostrzega zatem już nawet Google.

Największą zmianę stanowi oczywiście przeniesienie paska adresu na dół ekranu. Na pierwszy rzut oka to jedyna zmiana, jednak można zauważyć, że nad polem adresu pojawił się wąski pasek: to znak, że cały panel można rozwinąć i ujrzeć pełnię możliwości przebudowanego interfejsu mobilnego Chrome’a.

Obraz

Na rozwinięty do połowy wysokości ekranu panel trafią bowiem przyciski, które pozwalają na szybkie przeglądanie zawartości strony głównej (widać tutaj przyciski najczęściej wyświetlanych witryn i sugerowane treści), listy pobranych plików, zakładek oraz historii przeglądania.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Zmiana, przynajmniej jak na Chrome’a, jest kolosalna – z tak gruntowną przebudowy nawigacji nie mieliśmy do czynienia od miesięcy. Czy jest wygodniej? O tym można przekonać się po instalacji deweloperskiej wersji przeglądarki Chrome 61. Znaleźć można ją w naszej bazie oprogramowania, w menu Wszystkie wersje.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (57)