Chrome coraz bardziej popularny wśród internautów

01.12.2010 11:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W minionym miesiącu najwięcej użytkowników zdobył sobie Chrome firmy Google. Pozostałe przeglądarki nieznacznie straciły na popularności.

Mimo ostatnich aktualizacji, Microsoftowi najwyraźniej nie udało się zatrzymać tendencji spadkowej Internet Explorera. Według statystyk NetMarketShare w listopadzie z tej przeglądarki korzystało 58,26% internautów (w październiku 59,26%). Drugie miejsce zajął Firefox (22,75%), trzecie zaś program firmy Google. Chrome notuje od kilku miesięcy stały wzrost popularności. W listopadzie korzystało z niego 9,25% użytkowników na całym świecie, podczas gdy w październiku - 8,47%. Dalsze miejsca w rankingu zajęły przeglądarki Safari (5,55%), Opera (2,20%) i Opera Mini (0,94%).

Jak zwykle porównujemy statystyki światowe do preferencji naszych czytelników. Tutaj od dłuższego już czasu prym wiedzie Firefox (50,10%), na drugim miejscu znalazł się natomiast IE (20,35%). Mocną pozycję ma jak zawsze przeglądarka Opera (13,96%). Ostatnio depcze jej po piętach Chrome (13,84%). W okolicach 1% plasują się pozostałe programy - Safari, Opera Mini czy SeaMonkey.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (99)