Chrome dla OS X Lion już w kanale deweloperskim

Chrome dla OS X Lion już w kanale deweloperskim

27.07.2011 11:31

Aktualizacja Chrome dla OS X Lion jest już dostępna w kanale deweloperskim. Google chce w miarę szybko dostosować swoją przeglądarkę do wymogów najnowszego systemu firmy Apple.

Obecna stabilna wersja Chrome dla systemu firmy Apple nie obsługuje nowinek wprowadzonych w OS X Lion. Brakuje między innymi trybu pełnoekranowego (nie mylić z opcją widoku pełen ekran), a także obsługi niektórych gestów gładzika. Google zapowiedział przed paroma dniami, że wkrótce postara się wprowadzić wersję swojej przeglądarki przystosowaną do wymogów OS X Lion. Jak czytamy na blogu firmy, pierwsze testowe wydania Chrome są już dostępne w kanale deweloperskim.

Chrome 14 wprowadza jak na razie dwie funkcje, z których skorzystać można w OS X Lion. To usunięcie pasków przewijania, a także przewijanie stron dwoma palcami. W pierwszym przypadku chodzi o dostosowanie przeglądarki do wyglądu i zachowania innych aplikacji w ramach nowego systemu firmy Apple - zwłaszcza Safari. W drugim natomiast Google zaktualizował przewijanie stron za pomocą gestów gładzika. Jak na razie nie wprowadzono jeszcze trybu pełnoekranowego - zapewne pojawi się on w kolejnych uaktualnieniach przeglądarki Chrome 14.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)